Oslabený tým makal nadoraz

Pardubice – Paradox. Vše dáno geografickou polohou…

Praha hostila české semifinálové kolo družstev. Přesto byly pardubické plavkyně zařazeny do Zlína. Celkově v semifinále skončily dvanácté.
Před závody se ale špatnými zprávami se roztrhl pytel.

„Svůj návrat sice ohlásila Hanka Paloušková, ovšem ze startu je vyřadily bolesti zad. Celý týden před soutěží pak marodila i Lenka Štěrbová a ani ona nemohla nastoupit. To byly výrazné ztráty pro celý tým. Na poslední chvíli tedy byla povolána jako benjamínek týmu Hanka Fousková,“ objasňuje pardubický trenér Tomáš Neterda.

A bylo prý ještě hůře. Dá se na to použít popravené rčení: Když se to sype, tak se to sype.
„Další rána nás čekala v průběhu prvního půldne, kdy se zhoršil stav u Míši Štěrbové. Přes veškeré vypětí první půlden absolvovala, nicméně pak ji bylo nutné nahradit. Dále byly v týmu: další benjamínek Adéla Vavřinová, která rovněž nastoupila zdravotně indisponována, Pavla Avramová, Renata Nováková, Veronika Ročková a Aneta Pučanová,“vypočítává Neterda.

V oslabené sestavě dívky z SCPA Pardubice bojovaly a v minimálním počtu sedmi plavkyň se zhostily své role se ctí. Za zmínku stojí výkony M. Štěrbové na 200 m motýlek (2:26,09) a 400 m polohový závod, Pučanové na 50 m volný způsob (29,46), Vavřinové na 100 m VZ (1:05,92), 100 m M 1:13,0 a 200 m VZ (2:24,02). Našly se i další pozitiva. Nováková po dlouhé době v bazénu zaplavala dobré časy, Fousková mile potěšila na 200 m znak, nezklamala ani po nemoci se vracející Ročková.
Oba trenéři Lenka Korchňáková a Tomáš Roztočil byly se všemi děvčaty spokojeni a ocenili i jejich obětavý přístup k závodům.

„Mile je překvapilo, jak umí jedna za druhou bojovat, jak si vzájemně pomáhaly, když Míše nebylo dobře. Motto závodů: Bojujeme za Éňu se holky snažily plnit na sto procent. Je jen škoda, že se nám nikdy nepovede být jako družstvo na semifinálové kolo v plné síle. Proto konečné dvanácté místo je třeba hodnotit jako maximum, kterého holky v takto oslabené sestavě mohly dosáhnout,“ má jasno pardubický šéftrenér Tomáš Neterda.

 

Zdroj: Pardubický deník

http://pardubicky.denik.cz/ostatni_region/oslabeny-tym-makal-nadoraz-20130313.html