Čejka plenil Krakonošův revír

Třikrát skočil do vody, třikrát z zní lovil zlato… Jan Čejka se stal nejlepším plavcem SCPA Pardubice na 29. ročníku Velké ceny města Trutnov. Do tamního pětadvacetimetrového bazénu zavítalo téměř 300 plavců z České republiky a Polska. V soutěži družstev skončila pardubické ekipa šestá z osmadvaceti bodovaných týmů. Nejvýraznějšími postavami byl Jan Čejka, který v kategorii žáků ročníků 2001 až 2002 všechny své starty přetavil ve zlaté medaile ( 50 m VZ, 50 m P, 50 m Z). Výborně mu sekundovala Adéla Vavřinová. Juniorská reprezentantka na stupně vítězů vystoupila celkem třikrát. Byla druhá na 100 m VZ i na 100 m M a třetí na 200 m PZ. Do první desítky pronikli i další pardubičtí plavci, kteří si vesměs vytvořili nejlepší letošní časy a potvrdili, že dosavadní přípravné období přinaší své ovoce. Kateřina Avramová skončila čtvrtá na 50 m VZ a pátá na 50 m Z. David Jehlička obsadil sedmou příčku na 100 m P, Lukáš Balcar byl také sedmý na 100 m P a osmý na 100 m VZ. Adéla Blümelová i Josef Knotek skončili sedmí na 50 m P a Martin Cöger byl devátý na 100 P. Uspěly i obě štafety na 4 × 50 m VZ. Muži ve složení Jehlička, Skutil, Cöger a Balcar brali sedmé místo. O jednu příčku lépe doplavaly ženy: Vavřinová, Fousková, Pučanová a Avramová. Za své výkony prý zaslouží pochvalu také Adam Skutil (200 m VZ a 100 m Z), Robert Dolek (100 m VZ), Hana Fousková (100 m Z), Viktorie Fedáková (50 m VZ), Jindřich Jakubička (50 m Z) a Tereza Ziersová (50 m Z). Autor: Redakce