Zprávy z klubu

Po několika letech se příští rok chystají do Pardubic opět vrcholné domácí plavecké soutěže. Nepodařilo se nám sice získat Mistrovství ČR mladšího žactva, ale sekce plavání nám přidělila pořádání Českého poháru (18.-19.května) a Letní mistrovství ČR dospělých (28.-30.6.). Ve spolupráci s Aquacentrem a městem Pardubice bychom rádi všem plavcům vytvořili ty nejlepší podmínky. Obě tyto akce jsou pro české reprezentanty nominačními závody na mistrovství světa a světovou univerziádu. A to není vše. Sekce dálkového plavání nám přidělila pořádání Mistrovství ČR dorostu, dospělých a masters na 5 km, které se uskuteční 8.-9.června na Mělicích.
Ještě než se dostaneme k nejbližšímu programu, aktualizoval jsem tabulky jednotlivců a na stránky sportovního gymnázia jsem přidal zprávu reprezentačního trenéra Vlastimila Perny z trenérského semináře, která pořádala mezinárodní plavecká federace FINA v Moskvě. Velice zajímavé postřehy…
Plavci mají velice nabitý program. Již o tomto víkendu se uskuteční krajský přebor 10-ti a 11-ti letých v Náchodě, což je kvalifikační závod na Zimní pohár ČR. Ten se uskuteční v termínu 1. – 2. prosince. O týden později pak čeká stejná soutěž 12-ti leté a starší plavce ve Svitavách. I pro tyto kategorie je to kvalifikační závod na zimní mistrovství ČR mladšího a staršího žactva (8.-9.12). Pro kategorii dorostu a dospělých je to pak předposlední šance. Tou poslední šancí je pak 1.-2. prosince Vánoční cena Zlína. Vrchol pro tuto kategorii je Zimní mistrovství ČR dorostu a dospělých v Plzni (13.-16.12.).
O víkendu 23.-25.listopadu se koná v Žilině Multiutkání středoevropských států. Za výborné podzimní výkony tam byla nominována Michaela Štěrbová, která by měla startovat na svých oblíbených tratích 100 a 200 m motýlek.
Nezahálejí ani zimní plavci, jejichž sezóna je v plném proudu. Tam si zatím suveréně vede strudentka sportovního gymnázia Renata Nováková, která dosud vyhrála všechny letošní závody na 500 m v kategorii mladších dorostenek (nejdelší trať, která je pro tuto kategorii povolena). Náš klub se zatím drží na celkovém 11.místě, ale mohl by postupně stoupat výš, protože k nám přestoupili dva členové ze Synthesie Pardubic – Jan Kosek a Zuzana Miškovská. Nejbližší akce, které otužilce čekají jsou : 17.11. Čehovice, 24.11. Plzeň, 1.12. Hradec Králové, 8.12. Choceň, 15.12. Poštorná a letošní rok zakončí 26.12. v Praze ve Vltavě u Národního divadla. První soutěží v v roce 2013 pak bude sobota 5. ledna v Pardubicích.
A na závěr ještě jeden přestup – místopředseda sekce dálkového a zimního plavání, člen výkonného výboru ČSPS ing.Michal Štěrba se 12.11. stal členem našeho klubu.