Znovu na start

Díky postupnému uvolňování došlo konečně i na bazény a i my můžeme začít s opětovným tréninkem v bazénu, byť za zvýšených hygienických podmínek v pondělí 25. května.
     I v bazénu  – nikoliv ve vodě :-)) – musíte nosit roušky, před každým vstupem do bazénu se musíte osprchovat, pokud během tréninku vylezete z vody na WC musíte mít roušku apod. Všechny bezpečnostní pokyny budou vyvěšeny a je nutné je DODRŽOVAT!
     Bohužel došlo ke zrušení nejen všech domácích šampionátů, ale byly postupně nejdříve přesunuty a pak i zrušeny mezinárodní akce a všechny přesunuty na rok 2021.
   – Olympiáda v Tokiu se přesouvá na termín 23. 7. – 8. 8. 2021
   – Mistrovství Evropy na 50 m bazénu, které se mělo konat v Budapešti v květnu, pak v srpnu letošního roku bylo přesunuto na 10. – 23. 5. 2021
   – MS na krátkém bazénu, které mělo být letos v prosinci v Abú Dhabí, bylo přesunuto na 13. – 18. 12. 2021
   – následně tak bylo posunuto i ME na krátkém bazénu na 2. – 7. 11. 2021 a uskuteční se v Kazani
Rok 2021 bude pěkně nabitý!
            Přesto, aby nevyšli zkrátka i domácí plavci, rozhodl výkonný výbor svazu, že se na přelomu června a července uskuteční dva plavecké mítinky. Jeden pro žactvo, druhý pro dorost a dospělí. Přesné termíny, podmínky kvalifikace a program vám sdělíme, jakmile bude tato akce oficiálně posvěcena.
O víkendu 26. – 27. června začne i sezóna dálkového plavání Českým pohárem na Seči. Ve dvou dnech se poplave na tratích 1 km, 3 km, 5 km a 10 km. Nejdelší trať bude zároveň Mistrovstvím ČR. Přesný program se ještě dolaďuje a bude opět k dispozici na našich stránkách.
           Nezbývá než s elánem znovu začít letošní sezónu 🙂

Přejít nahoru