Lída, Kačka a Helča ovládly stupně vítězů

bronz:
Helena Blahová 50 P 34,07 (mladší dorky)
Kateřina Apltauerová 200 Z 2:25,46 (mladší dorky)
Jan Klásek – Adam Klásek – Matouš Rejman – Jan Čejka 4×100 VZ 3:31,77 (open)

Druhým dnem pokračovalo mistrovství ČR v Českých Budějovicích. První disciplínou byl sprint na 50 P, kde naše trio prsařek postoupilo bezpečně do semifinále mladších dorostenek z prvních třech míst v pořadí – Lída Štěpánková (33,02), Káťa Laňková (33,21) a Helča Blahová (34,46). Do semifinále proklouzl ve stejné kategorii i Honza Teplý (32,40 – 8.), Jirka Chalupník hned za ním (32,67 – 9.). Na 100 VZ si postup do semifinále pohlídala Áďa Vavřinová (59,48 – 8.), Jenda Klásek v kategorii starších dorostenců skončil 10. (54,68). O první medaile se bojovalo na 200 Z. Kačka Apltauerová v kategorii mladších dorostenek v novém osobáku si doplavala pro bronz 🙂 za 2:25,46 a zajistila si i postup do zítřejšího open finále, kam se ze 6. místa dostala i Klára Šimánová (2:25,89) a z osmého i Eňa Štěrbová (2:27,26). Ve stejné disciplíně mile překvapil Max Havlena v kategorii mladších dorostenců, když si vylepšil osobní rekord o 4,5 vteřin na 2:19,55 (11.). Další disciplínou byl 100 M, kam si stejně jako na „královské“ kraulové stovce postup do semifinále zajistila Áďa Vavřinová (1:04,04 – 6.), jako osmá postoupila Káťa Burianová (1:04,57). Do boje o medaile postoupila Kačka Laňková (mladší dorky) za 1:07,26 (4.) a Kačka Avramová o kategorii výš za 1:08,41 (8.). V mladším dorostu bude o zlato bojovat Dan Gracík, který postoupil nejlepším časem (58,72), o kategorii výš i Jan Čejka (57,19 – 2.). O další sadu medailí se bojovalo na 50 P. Na ZMČR v Plzni obsadila trojice Štěpánková – Laňková – Jiránková kompletní stupně vítězů. V létě se nám to podařilo znovu 🙂 . Týna Jiránková sice přestoupila o kategorii výš, ale na její místo se našla „rychlá náhrada“. Titul obhájila Lída Štěpánková (32,82), druhá dohmátla Káťa Laňková (33,77) a triumf červenobílých barev završila Helena Blahová třetím místem (34,07). I přes osobní rekord skončil Honza Teplý osmý na stejné trati (31,76). Ve štafetách jsme tentokrát žádnou medaili nevylovili. Dorostenky skončily šesté, dorostenci čtvrtí, když o medaili je zřejmě připravila chyba v nalosování… 🙁

Dan Gracík bronz na 100 Z mladších dorostenců

První odpolední start načala Áďa postupem do open finále na 100 VZ, když v semi zaplavala čas 58,46 (6.). Třetí start na 50 P = třetí vítězství pro Lídu Štěpánkovou, která dohmátla i v open finále v čase 32,16, jen 0,08 od českého juniorského rekordu. Na Kačku Laňkovou zbyla „brambora“ za 33,65, Helena Blahová byla sedmá za 34,44. V open semifinále dohmátla Áďa Vavřinová sedmá (1:03,48), Kačka Burianová hned za ní v OR za 1:04,23. Zatím co Áďa proklouzla do „A“ finále jako osmá, Kačka skončila devátá… V boji o medaile v semi starších dorostenek vylepšila znovu OR Kačka Avramová na 1:08,52 (8.), o kategorii níž byla Kačka Laňková znovu čtvrtá za 1:05,28… Papírový favorit v kategorii mladších dorostenců Dan Gracík nakonec i přes další zlepšení za čas 58,49 čtvrtý. Naopak Honza Čejka o kategorii výš doplaval pro stříbro ve výborném čase 55,59. Aby nebylo odpoledne těch „brambor“ málo, tak ve štafetě 4×100 VZ žen se nám to opět „podařilo“ – Kačka Burianová – Áďa Vavřinová – Kačka Laňková – Klára Šimánová v čase 3:59,56. Po naprosto heroickém výkonu celé čtveřice a zvlášť pak finišmana Honzy Čejky doplavala čtveřice Jenda Klásek – Adam Klásek – Matouš Rejman – Honza Čejka bronzová v nejlepším oddílovém čase 3:31,77 !!!