Zlatá tečka

Zlatou tečku za úspěšnou letošní sezónou udělala Áďa Vavřinová na 5. mezinárodním mistrovství Rakouska, které se od čtvrtka do neděle konalo na 25-ti m bazénu v Grazu. Na startu bylo 404 plavců ze 77 oddílů z domácího Rakouska, Alžírska, Dánska, Finska, Francie, Indie,  Litvy, Maďarska, Malty, Německa, Slovenska, Švédska, Švýcarska, startovala juniorská reprezentace ČR a dalších 9 českých klubů.
               Ve čtvrtek si Áďa dala volno, ale v pátek začala 50 VZ v osobním rekordu za 26,38 a postoupila jako 4. do „A“ finále, totéž pak zopakovala znovu v oddílovém rekordu na 100 M za 1:01,33 a jako třetí se znovu dostala mezi nejlepší finálovou desítku. Odpoledne ve finále opět posunula oddílový rekord na 50 VZ na 26,36 a skončila celkově šestá, na 100 M zaplavala čas 1:01,45 a skončila „bramborová“. V sobotu začala 50 M (28,74) a jako devátá se do finále vešla, stejně tak i na 100 PZ (1:04,22) jako třetí. V motýlkovém sprintu si vylepšila čas i umístění (28,59 – osmá). Poprvé se na stupně vítězů dostala na 100 PZ v novém oddílovém rekordu 1:03,18 a vybojovala bronzovou medaili. V neděli ji čekala její hlavní disciplína – 200 PZ – a v rozplavbě zaplavala čas 2:18,88 a v nejlepším čase postoupila do posledního závodu letošního roku. Systémem start – cíl před sebe nikoho nepustila a čas 2:16,91 znamenal nejen zlato, ale i nejlepší osobní a oddílový čas. A třešnička na dort – česká hymna na stupních vítězů. 🙂