Zlatá a smutná sobota

3.den   Tradice velí začít krátkým sprintem, tentokrát byl na pořadu znak. Do C finále proklouzla Kačka Burianová časem 31,39 a do B finále i Anča Šádková za 31,25, Míša Štěrbová zaplavala 31,65 a skončila celkově 14., v celkovém pořadí byla na 22.místě klasifikována Týna Jiránková s časem 30,87. I Honza Čejka s jistotou postoupil do „C“ finále v čase 27,09. Další disciplínou byla 200 VZ, kde si C vyplavala Adéla Vavřinová (2:06,62) a „béčko“ Adéla Teclová (2:07,29), Pavla Avramová si vylepšila letošní čas na 2:13,90 a celkově skončila na 13.místě. Na 100 P si přijela vylepšit reputaci z M-ČR žactva v Kopřivnici Týna Jiránková a dohmátla v kvalitním čase 1:15,11, což je těsně za jejím nejlepším osobním časem, v celkovém hodnocení ji patří 21.místo. 200 M tentokrát plavala jen Pavla a časem 2:33,67 si zajistila „B“ finále. Na 400 PZ se představily sestry Štěrbovy a obě si vybojovaly „A“ finále, pro Míšu to mělo zároveň i „zlatý“ nádech, protože jako jediná starší dorostenka postoupila mezi nejlepších osm. Jako sedmá postoupila Míša v osobním rekordu 5:00,12, osmá Eňa zaplavala čas 5:01,69.
          Odpolední finále začala sedmým místem Kačka vylepšeným časem 30,78, stejně tak i Anča, která si opět vylepšila osobní rekord 30,86 a skončila celkově devátá. Pro další zlatou medaili si v závodě na 50 Z doplaval Honzík v novém oddílovém rekordu 26,56! Tajně v medaili jsme doufali i na 200 VZ, ale zůstalo jen u přání. Na Áďu Vavřinovou dosedla únava a čas 2:07,89 stačil jen na 6.místo. Naopak Áďa Teclová si sáhla na dno svých sil, vylepšila si osobní rekord o 1,67 na 2:05,53 a zase to na medaili nestačilo a podruhé z toho byla „bramborová“ medaile. Malou útěchou ji může snad být, že byla nejlepší z ročníku 1999… Na 200 M si v B finále vylepšila Pavla čas na 2:31,71 a patří ji 9.místo. A tak dnešní druhé zlato už s předstihem vybojovala Míša na 400 PZ časem 5:00,85, Eňa byla tentokrát rychlejší a čas 4:59,44 stačil na 7.místo