Zimní sezóna otužilců skončila úspěchem

V sobotu 11. října loňského roku začala zimní sezóna pro otužilce netradičně ve Slavkově, místo tradiční plavby v říčce Punkvě, tuto sobotu v Nové Pace skončila. Otužilci měli možnost startovat ve 22 závodech a vystoupeních. V hodnocení Českého poháru startovali plavci ze 34 oddílů, v kategorii mužů to bylo 471 plavců, v kategorii žen 157 plavkyň.
Pardubické zimní plavání znovu zaznamenalo výrazné úspěchy. V celkovém hodnocení Českého poháru v kategorii žen se absolutní vítězkou stala Renata Nováková. Loni ještě dorostenka, letos tak startovala v této kategorii poprvé, získala 4 410 bodů a porazila Magdu Okurkovou z FIDESu Brno o 60 bodů, třetí skončila Dana Zbořilová (Haná Prostějov). Do první desítky se ještě vešla Zuzka Miškovská, která v kategorii 50-59 let obsadila skvělé třetí místo. Iveta Nováková byla v kategorii 18-39 let devátá. Další titul vybojovala v kategorii dorostenek Hanka Fousková (všichni SCPAP).
V kategorii mužů jsme v celkovém pořadí nezasáhli do předních umístění, ale v jednotlivých věkových skupinách už to bylo lepší. V kategorii dorostenců skončil druhý Josef Jurica, v kategorii 60-69 let (celkově 40. ze 471) skončil třetí Jan Kosek (oba SCPAP). Absolutním vítězem se stal Rostislav Vítek z FIDESu Brno.
V soutěži družstev s převahou vyhrál FIDES Brno, před druhým I. PKO Praha a třetí skončila Haná Prostějov, náš klub skončil na sedmém místě.
IMG_231392747074 Vizitka nejlepší zimní plavkyně Renaty Novákové, studentky III. ročníku Sportovního gymnázia v Pardubicích je následující – získala mistrovský otužilecký titul, absolvovala cel-kem 18 soutěží, ve kterých vybojovala 14x první místo, na M-ČR v Brně vybojovala zlato na 750 m volným způsobem a na M-ČR v Praze – Podolí bronz na 750 m prsa. Pokud letos plavala závod na 1000 m, nebyla nikdy ani jednou poražena, což korunovala i vítězstvím na mistrovství světa v Murmansku, kde na této trati navíc zaplavala čas, který do této doby ni-kdo v kategorii žen nezaplaval.
cena pro lékaře MUDr. Zuzana Miškovská, která skončila třetí v kategorii 50-59 let letos také vybojo-vala mistrovský otužilecký stupeň, letos absolvovala 17 soutěží, jejím nejlepším umístěním bylo 3. místo na 750 m v Opavě, sedmkrát plavala trať 1000 m, na M-ČR ve své kategorii byla v Brně čtvrtá na 500 m volným způsobem a v Praze – Podolí šestá na 500 m prsa.
15979543649_001326e656_cBc. Jan Kosek, stejně jako Zuzka, obhájil mistrovských otužilecký stupeň, absolvoval 16 soutěží, sedm krát plaval kilometrovou trať a nejlepším umístěním bylo 5. místo na M-ČR na 500 m prsa v Praze – Podolí. Na mistrovství republiky v Brně byl ve své kategorii třetí na 500 m volný způsob.
A ještě naši benjamínci. Hanka Fousková plavala jen na dvou soutěžích – v Pardubi-cích a v Brně, kde ve vodě 1,8°C vybojovala vítězství na 100 m kraulem. Tam vyhrál i Pepa Jurica, rovněž na 100 m, ale navíc přidal i první místo na 250 m prsa v Praze Podolí. Oba se věnují především bazénovému plavání a do chladných vod si zatím „jen odskočili“.
Do výčtu úspěchů v domácích vodách nesmíme zapomenout na vítězství trojice Lenka Štěrbová a sestry Renata a Iveta Novákovy na 68. ročníku Memoriálu Alfréda Nikodéma v soutěži družstev, kde se plavalo o pohár starosty města – obvodu Prahy I.