Zimní plavání a SCPAP

V sobotu 15.12. proběhlo v Náchodě další kolo Českého poháru zimního plavání.

Tato soutěž probíhá každou sobotu od října do dubna. Do náchodského rybníka se ponořilo okolo stovky plavců. Místní zimní plavci, společně se záchranáři a hasiči pečovali o vodní hladinu, aby nezamrzla a byla způsobilá pro závod. Závod byl zahájen přenosem České televize, která chtěla svým divákům přiblížit tento sport. Voda v Náchodě měla necelé 2 stupně.
Samotný závod nabízel několik tratí. Dle vyplavaných tříd plavci závodili na trati 1km, 750m, 500m, 250m a 100m.
Nejsledovanější a nejvíce bodovanou tratí byla trať na 1km, v níž mezi ženami zvítězila Pavlína Nováková z Prahy, před Renatou Novákovou z SCPAP a pražskou Alžbětou Dvořákovou. Mezi muži patřilo 1. místo Ríšovi Nyárimu. Všechny výsledky jsou ke shlédnutí na stránkách zimního plavání.
Po závodech plavce přivítal na náchodské starobylé radnici starosta Jan Birke, z jehož rukou někteří z nich převzali ocenění.
Český pohár pokračuje 26.12. v Praze a 5.1.2019 se zimní plavci ponoří do Labe v Pardubicích. Na akce zimního plavání jste srdečně zváni.