Zimní plavání (6)

V sobotu 6. dubna se konal poslední závod zimního pavání v lomu Rumchalpa u Nové Paky. Lom byl zamrzlí, proto museli organizátoři vyřezat v ledu bazén, ve kterém se plavalo. Zde závodníci zdolávali tratě 750, 500, 250 a 100 metrů. Naši zimní plavci ve složení Iveta a Renata Novákovy, Zuzana Miškovská a Honza Kosek si poslední závod vychutnali.

Nejdelší trať 750 metrů byla rozdělena do 6 rozplaveb a plavalo se 11 okruhů. Iveta Nováková doplavala na prvním místě před Petrem Tomáškem z I.PKO a Anetou Lokajovou z Univerzity Brno časem 11:41. Stejnou trať si také zaplavali Zuzana Miškovská s časem 20:37 a umístěním na 32. místě a Honza Kosek, který doplaval na 37. místě s časem 21:17. Trať 500 metrů plavala Renata Nováková, která si s velkým náskokem doplavala pro první místo, a její čas byl 8:17.

Nová Paka byl poslední závod letošní sezóny, proto zde proběhlo vyhlášení výsledků Českého pohárů zimního plavání pro rok 2012/2013. Všichni naši závodníci obsadili místa na stupních vítězů. Ve skupině dorostenek 15-17 let byla nejlepší naše závodnice a to Renata Nováková. Její sestra Iveta se v kategorii žen umístila na třetím místě. V pořadí žen 50-50 let obsadila Zuzana Miškovská druhé místo a Honza Kosek v kategorii mužů 60-69 let obsadil místo třetí. V celkovém pořadí si klub SCPAP nevedl špatně a skončil na 8 místě.

Nyní bude pokračovat sezónu dálkového plavání, která začíná již tuto neděli 14. dubna Mistrovstvím ČR v Praze.