Zimní plavání (5)

Zimní plavecká sezóna se pomalu blíží ke konci. Tento týden završí plaveckou sezónu závod v lomu Rumchalpa u Nové Paky. Tento ročník je 15., proto organizátoři vybrali netradiční místo konání závodů, místo tradičního plavání na rybníku Bahňák.

V předchozích závodech během měsíce února a března se našim plavcům dařilo.

V sobotu 16. února se konal závod v Břeclavi. Řeka Dyje měla pouhých 0,7°C. Zuzana Miškovská si zaplavala trať 750 metrů časem 9:13,2 a skončila na 19. místě. Honza Kosek plaval nejdelší trať 1 kilometr časem 12:35,9 a umístil se celkově na 27. místě.

Následující týden v Olomouci napadl sníh a řeka Morava měla 0°C. Zuzka i Honza si zaplavali trať 750 metrů časem: Honza 12:44,6 a ve své kategorii se umístil na 3. místě a Zuzka plavala časem 13:20,4 a obsadila 15. místo.

2. března pořádal klub 1.PKO Mistrovství České republiky zimního plavání ve stylu prsa. První místo získala Renata Nováková na trati 250 metrů časem 3:39,8. Její sestra Iveta dohmátla na trati 750 metrů na druhém místě časem 11:26,0. Zuzana Miškovská a Honza Kosek si zaplavali nemistrovskou trať ve volném stylu Honza časem 19:20,0 a Zuzana časem 20:02,7.

Dalšími závody v měsíci březnu byly závody na Slovensku v Senci. Počasí, zde bylo horší než minulý rok. Foukal studený vítr a na Stříbrném jezeře se tvořily vlny, i přesto se podařilo Ivetě Novákové vy bojovat 1. místo v ženách na 750 metrů časem 10:50,0. První místo obhájila i Renata Nováková na trati 500metrů 6:35,0. Honza Kosek zaplaval 750 metrů za 18:51,0 a Zuzana Miškovská také 750 za 19:08,0.

8. ročník závodu na Stříbrném jezeře se konal 23. března. Teplota vody byla 2,5°C. Na nejdelší trať se vydali: Zuzana Miškovská, která dosáhla času 16:45,6, Honza Kosek časem 16:35,1 a Iveta Nováková časem 9:23,5, která celkově skončila na 2. místě. Trati 500 metrů kralovala Renata Nováková časem 6:02,1.

O týden později se plavalo na Čehovickém rybníku o teplotě 2,5°C a také to byl poslední závod Hanácké triády, kterému předcházely závody: 17. 11. v Čehovicích, 15. 12. v Poštorné a 30. 3. v Čehovicích.

Trať 500 metrů opět ovládla Renata Nováková časem 5:39. Trať 750 metrů si zaplavali Zuzana Miškovská 16:15, obsadila 17. místo a Honza Kosek 16:12, který doplaval na 16. místě. Nejdelší trať 1 kilometr zaplavala Iveta Nováková časem 11:50 a skončila na 3. místě.

Hanáckou triádu vyhrála Iveta Nováková na druhém a třetím místě skončili plavci z FIDESU Brno, druhým byl Radomír Suchopa a bronzový byl Jakub Hašek.