Zimní plavání (4)

V sobotu 12. ledna se uskutečnil 42. ročník Setkání otužilců na Metuji a 14. Memoriál Jiřího Řebíčka. Voda měla 1°C a vzduch byla mínus 5°C. Náš klub, zde zastupovali tito plavci:
Honza Kosek, který plaval nejdelší trať 750 metrů a skončil na děleném 34. – 35. místě. Dalšími plavci, kteří plavali 500 metrů byli: Renata Nováková, která skončila na prvním místě, Radek Sedlák, který skončil na místě třetím a Zuzka Miškovská, která byla celkově osmnáctá. Trať 250 metrů uplavala Andrea Sedláková a skončila na druhém místě.

2. února uspořádal První plavecký klub otužilců Praha 11. ročník Branických ledů a 2. ročník memoriálu Ladislava Nicka. Teplota vody byla 3,2°C a byla silně tekoucí, vzduch byl 4°C. Na trati jeden kilometr plavala Iveta Nováková, která celkově skončila na 11. místě, stejnou trať plaval i Honza Kosek, který byl 83. Trať 750 metrů plaval Radek Sedlák, kde zvítězil. Na trati 500 metrů startovala Renata Nováková a doplavala na druhém místě, Andrea Sedláková byla 13. a Zuzana Miškovská 23.

V sobotu 9. února 2013 uspořádal klub FIDES Brno MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY v zimním plavání. Plavalo se na řece Svratce, která měla 1,5°C a teplota vzduchu byla 1°C.
Na mistrovské trati 100 metrů dorostenek obsadila Renata Nováková 1. místo. Na mistrovské trati žen na 750 metrů vyplavala Iveta Nováková druhé místo. Mistrovskou trať na 500 metrů plaval Honza Kosek a byl z mužů masters C na 5. místě a Zuzana Miškovská z žen masters B obsadila první místo. Radek Sedlák si zaplaval nemistrovskou trať 500 metrů.