Zimní plavání (3) – Mistrovství ČR

V sobotu 1. března se konalo v plaveckém areálu v Podolí Mistrovství ČR v plaveckém způsobu prsa. Výsledky se zároveň započítávali do soutěže v „duatlonu“, kde byly sčítány časy ve volném způsobu z Brna, kde se první část soutěže plavala 8. února.
Z našeho oddílu se v Podolí představili na mistrovských tratích čtyři plavci a všichni čtyři plavali také v Brně. Každý z pardubických plavců si také z Prahy odvezl některou z medailí.
Renata Nováková v soutěži žen na 250 m prsa zvítězila a odváží si z Prahy zlatou medaili. Po součtu s brněnskými 100 m volný způsob vyhrála též soutěž dorostenek.
Iveta Nováková doplavala třetí v závodě na 750 m prsa žen, získala bronzovou medaili a součtu s brněnskými 750 metry volným způsobem to bylo druhé místo a stříbrná medaili.
Jan Kosek plaval v Praze 500 m prsa a mezi muži doplaval na třetím místě. V součtu časů 500 m volný způsob, které uplaval v brněnské Svratce a s podolským časem na 500 m prsa obsadil Honza v otužileckém „duatlonu“ druhé místo v kategorii muži masters „C“ a získal stříbrnou medaili.
Zuzana Miškovská plavala v podolské venkovním bazénu také 500 m prsa a doplavala mezi ženami na 5. místě, třetí byla ve kategorii masters a po součtu s brněnským časem obsadila v kategorii ženy masters „B“ čtvrté místo.
Příští soutěž v zimním plavání se plave 8. března v přehradě Dolní Bušínov na Moravě.