Zimní plavání (1)

V sobotu 27. října se plavalo v Jihlavě na Pávovském rybníku 3. ročník soutěže zimního plavání. Pardubičtí zimní plavci plavali ve složení Sedláková (Šmídová) Barbora 100 metrů a Sedláková Andrea 250 metrů kvalifikována na 4. místě. Trať 500 metrů si zaplavali Renata Nováková, která skončila na 1. místě a Radek Sedlák, který doplaval za Renatou na druhém místě. Voda měla 8,5°C.
Následující týden 3. listopadu se zimní plavci vydali do Přerova na přírodní koupaliště Laguna, kde se pořádal již 14. ročník Memoriálu Františka Venclovského a 17. ročník závodu v zimním plavání. Zde plavaly Renata a Iveta Novákovy. Počasí bylo hezké, svítilo sluníčko a voda měla 7,5°C. Renata plavala 500 metrů a umístila se na prvním místě. Iveta plavala 1 kilometr a umístila se na třetím místě.
O týden později 10. listopadu se plaval v Liberci na přehradě Fojtka 12. ročník soutěže Českého poháru ZP. Foukal studený vítr, a na přehradě se tvořili vlny. Voda opět klesla od předešlých závodů a měla 6°C. Renata Nováková, která je ještě dorostenka a delší tratě plavat nemůže, závodila na trati 500 metrů a umístila se na prvním místě a její sestra Iveta plavala jeden kilometr a celkově se umístila na čtvrtém místě.
Zimní plavání pokračuje další týden na rybníku v Čehovicích v pořadatelství klubu Haná Prostějov.