Zimní plavání (2)

Tichá Orlice V sobotu 7. prosince zimní plavci zavítali do Chocně. Počasí zimním plavcům přálo. Vzduch měl 2°C, chumelilo a voda byla jen o nepatrné desetinky teplejší než vzduch.
Trať 250 metrů si v Tiché Orlici zaplavali Michal Štěrba, Radek, Andrea a Barbora Sedlákovi. Na trati 500 metrů zvítězila Lenka Štěrbová a mezi děvčaty na třetím a druhém místě rozhodla pouhá jedna vteřina. Na třetím místě doplavala Renata Nováková a před ní skončila brněnská plavkyně Magda Okurková.
Nejdelší trať 750 metrů plavali za Pardubice Iveta Nováková, která zvítězila, na šestém místě doplavala Zuzana Miškovská a Jan Kosek mezi muži doplaval na 22. místě.

O týden později 14. prosince se plaval 5. ročník zimního plavání z Česka do Rakouska. Řeka Dyje měla 2,6°C. Za náš klub v úseku státní hranice Poštorná – Bernhardsthal plavali Zuzka Miškovská a Jan Kosek (zpráva je uvedena v sekci „Napsali o nás“)

Zimní plavce čeká ještě jeden závod v tomto roce a tím je 26. 12. Praha a prvním závodem v Novém roce jsou 4. ledna Pardubice.

Renata Nováková po 500 m Honza Kosek (uprostřed) a Zuzka Miškovská Není nad pořádnou koupel