Zimní plavání (2)

V sobotu, ve státní svátek 17. listopadu,l pořádal oddíl Haná Prostějov v místní části Prostějova v Čehovicích další díl Českého poháru zimních plavců.
Do 6,1°C chladné vody se ponořilo celkem 106 závodníků, z toho 29 žen. Plavalo se na tratích od 100 m až do 1 km.
Z našeho oddílu byli na startu 4 závodníci. Renata Nováková opět suverénně zvítězila na 500 m, která jako mladší dorostenka nesmí plavat ve vodě pod 8°C delší vzdálenost a zůstává tak letos neporažena. Její starší sestra Iveta plavala 1 km a skončila na skvělém čtvrtém místě celkově, třetí mezi ženami. První start za náš oddíl po přestupu ze Synthesie Pardubice absolvovala dvojice plavců Honza Kosek a Zuzana Miškovská, zkušení otužilci přinesli body do soutěže družstev našemu oddílu. Jan Kosek doplaval na 750 m v limitu za 284 bodů a Zuzana Miškovská přispěla na 500m trati 96 body.

V sobotu 24. listopadu pořádal Sportovní klub otužilců Plzeň na Boleveckém rybníku 34. ročník soutěže slavnost slunovratu. Byl to poslední závod sezóny ve stojaté vodě. Za účasti televizních kamer se představili v dobrém světle i naši plavci. Ve vodě o teplotě 5,5°C a vzduchu 12°C za slunečného počasí Renata Nováková opět zvítězila na 500 m, Radek Sedlák byl třetí a Zuzana Miškovská dvanáctá. Honza Kosek byl na 750 m klasifikován jako dvacátý pátý.

V první prosincový a opravdu zimní den se sešli zimní plavci na Labi v Hradci Králové, kde místní oddíl dálkového a zimního plavání TJ Sokol pořádal na Eliščině nábřeží již 41. ročník vystoupení „Otužilci v Labi“. Teplota vody byla 5,5°C, vzduchu -2°C. Naši plavci neměli tentokrát do místa soutěže daleko a odrazilo se to i na výsledcích. Kilometrovou trať jsme neobsazovali. 750m po proudu vyhrála Iveta Nováková, Jan Kosek doplaval na 21. místě. Na 500 m zvítězila opět Renata Nováková, druhý byl Radek Sedlák a 16. místo patří Zuzaně Miškovské. Z pardubických plavců se ještě do vody ponořila na 250 m úseku Andrea Sedláková.

Tento týden pokračuje zimní plavání v sobotu ve 13 hodin soutěží v Chocni pod parkem Veliny v proudu Tiché Orlice.