Zimní plavání (1)

Letošní sezóna zimního plavání začala tradičně jako každý rok 6. října v Blansku v Punkevní jeskyni. První závod plavců SCPAP byl v Jičíně v místním rybníku Kníže. Počasí bylo slunečné a voda měla 11°C. Tohoto závodu se zúčastnili dva plavci za Pardubice. Na 500 metrů s přehledem zvítězila Renata Nováková a zimní plavání si v Jičíně také vyzkoušel Aleš Rucký, který si zaplaval 100 metrů.
Následující víkend se plavalo v Jihlavě. Teplota vody byla podobná jako v Jičíně a počasí také přálo. Nejdelší trať 1 kilometr si zaplavala Zuzana Miškovská a na poloviční trať nastoupila Renata Nováková, která vyhrála.
Na zimní plavání do Přerova 2. listopadu přijela Zuzka Miškovská, která ve zdejší přírodní Laguně o teplotě 10°C zvládla trať 1 kilometr a skončila ve své kategorii na 5. místě. Dalším závodníkem byl Honza Kosek, který plaval 750 metrů a ve své kategorii se umístil na 1. místě.
10. listopadu si plavci zaplavali na přehradě Fojtka v Liberci. Voda měla 8,5°C. Na trať 250 metrů nastoupila Andrea Sedláková, která vyhrála a druhou plavkyní na stejné trati za Pardubice byla Bára Sedláková, která doplavala pátá. Na trati 500 metrů soutěžili za náš klub dva plavci. Jedním byl Radek Sedlák, který si vyplaval třetí místo, a druhou byla Renata Nováková, která trať vyhrála. Dalším plavcem byl Honza Kosek, který skončil pátý na trati 750 metrů. A nejdelší trať 1000 metrů plavala Zuzana Miškovská, která skončila na jedenáctém místě.
Oddíl TJ Haná Prostějov pořádal 16. listopadu závody v Čehovicích. Teplota vody měla 7°C. Na trati 500 metrů s velkým náskokem zvítězila Renata Nováková. Honza Kosek se Zuzanou Miškovskou si zaplavali trať 750 metrů. Honza skončil na 19. místě a Zuzka na 9. místě. Na nejdelší trati 1000 metrů zvítězila Iveta Nováková před Anetou Lokajovou z Univerzity Brno.
O týden později si zimní plavci vyrazili do Plzně. Voda v boleveckém rybníku už mírně klesla a dosáhla teploty 5,8°C. Renata Nováková zvítězila na trati 500 metrů časem 6:51 před druhou Veronikou Krejčí za Zábřehu. Trať 750 metrů plaval Honza Kosek, který obsadil 17. místo a také Zuzana Miškovská, která byla 9.
V sobotu 30. listopadu se plaval v Labi v Hradci Králové 42. ročník soutěže plavání otužilců a zároveň XII. ročník memoriálu Františka Kašparovského. Labe na Eliščině nábřeží mělo 2,9°C, teklo 4m/min po proudu a vzduch byl teplý 3°C. Pardubičtí zimní plavci se představili na tratích 250m, 500m, 750m a 1 km. Andrea Sedláková, Barbora Sedláková a Radek Sedlák si odplavali 250m ve studeném Labi. Renata Nováková jako již pravidelně zvítězila na vzdálenosti 500m, jako dorostenka zatím delší vzdálenosti ve studené vodě plavat nesmí. Starší sestra Renaty Iveta Mováková suverénně vyhrála nejdelší závod na 1 km, kde porazila i všechny mužské plavce. Zuzana Miškovská a Jan Kosek si výborně vedli uprostřed startovního pole na 750 metrech.

Zimní plavání pokračuje tento týden v Chocni v pořadatelství místního Spartaku.