Zimní mistrovství ČR v dálkovém plavání

V neděli se za účasti 20 oddílů ČR uskutečnil v pražském podolském 50-ti metrovém bazéně domácí šampionát v dálkovém plavání v kategorii, žectva, dorostu a dospělých. Mezi 122 startujícími byli i naši plavci. Naše pozornost se upírala především na Lenku Štěrbovou, která chtěla splnit limit na letošní světové a evropské juniorské šampionáty. Na startu soutěže žen na 5 km bylo celkem 30 plavkyň. Lenka celý závod sváděla neúprosný boj s Dominikou Hovorkovou. Za zmínku stojí jejich mezičasy po 1000 m – 12:07,47/12:07,45 – 24:30,25/24:30,03 – 36:54,57/36:54,26 – 49:18,87/49:18,46 a v cíli Lence naměřila časomíra 1:01:38,00 a Dominice 1:01:37,96. O 0,04 s prohrála Lenka bronz v kategorii žen a zlato v kategorii dorostenek. Smutnit ale nemusela – i stříbro má svoji váhu a především je čas v cíli splněním limitu na MSJ do Kanady a na MEJ do Turecka! V kategorii mužů jsme zastoupení neměli a tak další pozornost patřila našim žákům. V kategorii žaček ročníku 1999 na 5 km vylovila Michaela Štěrbová stříbro za čas 1:05:43,8 a za vítěznou Anne-Marii Benešovou (vytvořila český rekord) zaostala 140 vteřin, Pavla Avramová ve stejné kategorii závod nedokončila. Josef Jurica skončil v závodě žáků ročníku 1998 na 5 km sedmý časem 1:11:30,1. Velkou radost nám pak udělali mladší žáci v závodě na 3 km. V ročníku 2001 si pro zlato doplaval Vojislav Štěrba (45:56,9) a pro stříbro Jan Čejka (46:47,7) a na šestém místě skončil Josef Knotek (1:02:08,2). Ve stejné kategorii žaček si pak pro zlato doplavala s náskokem téměř tří minut Kateřina Avramová (47:48,8).
Tím skončily bazénové závody a všichni se již těší na venkovní vodoteče. Prvním závodem venku je 1.ročník MACHÁČ 2012, který se poplave na Máchově jezeře 26. května, po něm následuje 2. června TOVAČOVSKÝ MARATÓN na Skašovském rybníce a víkend 9. a 10. června se dají dostaveníčko dálkoví plavci na Mělicích již na 21.ročníku O POHÁR LÍDY JELÍNKOVÉ. Doufejmě, že úspěchy z bazénu nejen ostřílené borce, ale i mladé pardubické plavce přitáhne i na tyto závody.