Zimní mistrovství ČR v dálkovém plavání

I v letošním roce se dálkoplavecká sezóna rozběhne tradičně bazénovým mistrovstvím ČR na 5km, které se, stejně jako loni, koná v Praze – Podolí. Letos došlo k posunutí termínu z ledna blížeji k termínům startů na otevřené vodě, na neděli 15. dubna.
Vytrvalci budou bojovat o medaile v kategoriích dospělých, mladšího a staršího dorostu i v jednotlivých kategoriích žactva. Do závodu nastoupí oba obhájci titulů – Honza Pošmourný, který se pokusí získat čtvrtý titul v řadě a který je rovněž úřadujícím mistrem ČR na 5 km venku, a Silva Rybářová, jež má i titul z roku 2009. Její největší vyzývatelkou ovšem bude devítinásobná mistryně ČR na bazénovou pětku, držitelka českého rekordu a úřadující šampiónka na venkovních 5-ti i 10-ti kilometrech Jana Pechanová. Honzu Pošmourného vyzve mj. český rekordman na této trati Květoslav Svoboda (všichni Kometa Brno). Ale nejenom on, na seniorské, i dorostenecké medaile si brousí zuby i další borci, mj. oba loňští žákovští mistři Josef Moser (KIN) a Marie Neumannová (SOPKo), kteří se letos prvně představí mezi dorostenci, loňští překvapiví seniorští medailisté Jan Micka (USK) a Dominika Hovorková (KIN), dorostenecký rekordman Vít Ingeduld (KomBr), A-reprezentanti Libor Smolka (TJKr) a Rostislav Vítek (KomBr) a všichni juniorští reprezentanti.
Naše červenobílé barvy bude hájit celkem 8 plavců. Na trati 3 km mladší žačky Kateřina AVRAMOVÁ a na stejné trati mladší žáci Jan ČEJKA, Josef KNOTEK a Vojistav ŠTĚRBA. Na 5 km starší žáctvo se na start postaví Josef JURICA, Pavla AVRAMOVÁ a Michaela ŠTĚRBOVÁ a na stejné trati dospělých pak dorostenka Lenka ŠTĚRBOVÁ. Svůj šampionát již mají za sebou plavci masters, kde se našim barvám podařilo vylovit dvě medaile a tak věřme, že i v Praze na Podolí nevyjdeme zkrátka.
Startovní listina ZM ČR DP