Začal další ročník Českého poháru v dálkovém plavání

V neděli začal 43. ročník Českého poháru v dálkovém plavání, který eviduje jeho vítěze od roku 1975. Těmi prvními byli Jiří Šimandl (SlPl), Marta Pitrová (TJHos) a Slavie Plzeň. Loňská vítězství budou obhajovat Ján Kútnik (KomBr), Lenka Štěrbová (SCPAP) a Kometa Brno.
        Tradičně začal Český pohár bazénovým Mistrovstvím ČR kategorie masters ve Vysokém Mýtě (25 m)na tratích 1500 m a 3000 m v kategoriích od 25 let.  Pro zlatou a stříbrnou medaili se doplavali i naši dva plavci.
        Na kratší trati se představilo celkem 15 plavců, na šestém místě v celkovém pořadí skončil Jaromír Bulant v čase 22:34,0. V kategorii „H“ však vybojoval zlatou medaili. Na trati 3 km startovalo 19 plavců, mezi nimi i přemožitel kanálu La Manche Stanislav Bartůšek (Boh), který v kategorii „G“ porazil o 1,8 s Petra Matěnu, už legendu pardubického dálkového plavání. Jeho čas 41:51,3 stačil na celkové 5. místo.

Výsledky

Český pohár bude pokračovat Mistrovstvím ČR žactva, kadetů, dorostu a dospělých, který se uskuteční v Praze v 50-ti metrovém krytém bazénu v neděli 2. dubna na tratích 3 a 5 km.