Vzhůru do hor – den třetí

Dnešní den pokračoval ve stejném duchu jako včera. Všechny skupiny trénovaly podle plánu. Nejmladší skupiny TM3 a TM4, pod „odborným“ vedením Lucky Svěrákové, Marcely Průchové a Honzy Knotka, dnes absolvovaly téměř celodenní výlet autobusem do Harrachova. Tam poté vyrazili k Mumlavským vodopádům (viz foto). Vody bylo dost a tak tam strávili dost času, stihli posvačit, udělali si pár fotek a Liščí stezkou se vrátili do Harrachova. Jako památku na „perlu Krkonoš“ vykoupili obchůdek se suvenýry. Počasí vyšlo a výlet se vydařil. Aby nic nezameškali po návratu na „základnu“ šli trénovat do bazénu.
Skupina TM1 si dopoledne dostala pořádně zabrat. Po tréninku ve vodě, vyrazili na suchou přípravu na hřiště. Tady jim Lenka Zemanová naordinovala 4 km běh a basket. Před odpoledním programem si prošli město a čekala je 90 minutová porce ve vodě.
Dnes pod vedením Martina Kratochvíla skupina TM2 pilovala techniku ve vodě a po obědě se vydala na 14-ti km výlet z Jilemnice až do Valteřic a zpět.
„Výběraci“ po dopoledním dvouhodinovém tréninku a po obědě vyjeli opět na kola. Tentokrát je čekalo nekonečné stoupání na Horní Mísečky. Tam se ti zdatnější vydali pod vedením Aleše Ruckého až k Vrbatově boudě do výšky 1400 m n.m. Zbytek vyrazil po cyklo stezkách směr Jahnova hora a Rovinka. Cestou se Lukášovi Balcarovi podařilo píchnou obě kola a vydal se pěšky k hotelu Praha (na silnici na HM), Na Rovince jsme se všichni sešli, bohužel i zraněná Kačka Burianová (spravilo to pět stehů na koleně). Do Jilemnice se už nic nestalo a sjezd přes Benecko proběhl bez problémů. Trenér Tomáš Neterda pak ještě autem dojel pro „nešťastníka“ Lukáše Balcara…
Večerní program obstaral Honza Čejka, který svým mladším kamarádům vyprávěl o svých startech na loňském EYOF – Olympiáda mládeže v Györu a o letošním MEJ v Helsinkách.