Vyhlášení nejúspěšnějších sportovců Pardubicka 2017

Již 20 let probíhá každoročně mediálně oblíbená tradiční anketa O nejúspěšnějšího sportovce Pardubicka. Letos se v Kulturním domě Hronovická oceňovalo přes tři desítky sportovních osobností. Mezi vyhlášenými úspěšnými sportovci za rok 2017 nechyběli ani dva zástupci našeho klubu – Lenka Štěrbová (v kategorii dospělých) a Jan Čejka (v kategorii dorostu).

Předávání cen se ve čtvrtek zhostil primátor města Pardubic Ing. Martin Charvát, společně s ním také první náměstek primátora Jiří Rozinek, náměstek primátora pro sport Jakub Rychtecký či radní Pardubického kraje pro sport René Živný. Do síně slávy byli letos vysláni trenér atletiky Jiří Čechák (mimo jiné otec trenérky Brigity Stloukalové z Plaveckého klubu Pardubice) a plochodrážník tělem i duší, vítěz Zlaté přilby z roku 1973 Milan Špinka (pro zajímavost uvádím, že se jedná o bratrance Evžena Erbana).

V kategorii dospělých byla oceněna naše seniorská reprezentantka v dálkovém plavání Lenka Štěrbová, která letos skončila na MS na maďarském Balatonu na 11. místě na trati 25 km. Mezi dorostenci byl vyhlášen člen juniorské reprezentace bazénových plavců Jan Čejka, jenž přivezl v červenci z Györu, kde se konal Evropský olympijský festival mládeže, bronzovou medaili za disciplínu 100 znak.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Celkové výsledky ankety, ve které se záměrně neuvádí bodové pořadí:

Kategorie mládež (10):

Eliška Andrlová (crossminton, Crossminton Pardubice)

Jan Čejka (plavání, Sport club Plavecký areál Pardubice)

Aneta Kábrtová (hokejbal, HBC Autosklo H.A.K. Pardubice)

Veronika Kiacová (veslování, ČVK Pardubice)

Milan Klouček (lední hokej, HC Dynamo Pardubice)

Ondřej Kopecký (atletika, AC Pardubice)

Lucie Krpatová (badminton, TJ SOKOL Polabiny Pardubice)

Přemek Pakosta (florbal, TJ SOKOL Pardubice I)

Karolína Šotolová (basketbal, BK Studánka Pardubice)

Lada Vondrová (atletika, Hvězda Pardubice)

 

Kategorie dospělí (10):

Pavlína Flamíková (veslování, ČVK Pardubice)

Jaroslav Jílek  (atletika, Hvězda Pardubice)

Jana Knapová (orientační běh, OK Lokomotiva Pardubice)

Pavel Kubeš (hokejbal, HBC Autosklo H.A.K. Pardubice)

Václav Milík (plochá dráha, AMK Zlatá přilba Pardubice)

Viktor Půlpán (basketbal, BK JIP Pardubice)

Ondřej Rolenc (kanoistika, TJ Synthesia Pardubice)

Jan Rosůlek (malá kopaná, FC Laguna)

Lenka Štěrbová (dálkové plavání, Sport club Plavecký areál Pardubice)

Martina Topičová (hokejbal, HBC Svítkov Stars Pardubice)

 

Kategorie handicapovaný sportovec (2):

Tomáš Nevěčný (basketbal, Wheelchair Basketball Studánka Pardubice)

Martin Zach (tletika, Atletika Bez Bariér Pardubice)

 

Kategorie trenér (6):

Ondřej Charvát (karate, Karate Lions Pardubice)

Jan Kaplan (orientační běh, OK Lokomotiva Pardubice)

Karel Kroulík (veslování, ČVK Pardubice)

Jaroslav Menc (basketbal, Wheelchair Basketball Studánka Pardubice)

Miroslav Nosek (atletika, AC Pardubice)

Levell Sanders (basketbal, BK JIP Pardubice)

 

Kategorie družstva mládež (4):

Družstvo dorostu (badminton, TJ SOKOL Polabiny Pardubice)

Družstvo dorostu (orientační běh, OK Lokomotiva Pardubice)

Starší dorostenci (hokejbal, HBC Autosklo H.A.K. Pardubice)

Dvouposádková loď (jachting, Yachtclub Pardubice (Petr Košťál, Jaroslav Čermák))

 

Kategorie družstva dospělí (2):

Družstvo mužů (basketbal, BK JIP Pardubice)

Družstvo mužů (malá kopaná, FC Laguna)

Mimořádný sportovní výkon – mládež:

Základní škola Pardubice, Benešovo nám. 590 – družstvo žáků a žákyň do 13 let za rekord v Dětském maratonu časem 1:53:13

 

Masters:

Naďa Slavíková (veslování, ČVK Pardubice)

Jan Šťastný (kanoistika, TJ Synthesia Pardubice)

 

Síň slávy:

Jiří Čechák (atletika, AC Pardubice)

Milan Špinka (plochá dráha, AMK Zlatá přilba Pardubice)