VT Plzeň 2012

V rámci přípravného období se skupina plavců SC PAP trénujících pod trenérem Martinem Kratochvílem vydala na výcvikový tábor do západočeské pivní metropole – do Plzně. Na tamějším bazénu, který má olympijské rozměry (50x25m a deset drah), se pardubičtí plavci připravovali pro nadcházející sezónu. Cílem tréninků, které byly zaměřeny na techniku a kondici, bylo naplavat 50 km.

V termínu 29. 3. až 2. 4. 2012 tak Pardubičtí trénovali na Slovanech vedle plavců z Mnichova, již zde byli taktéž na soustředění, a vedle domácích plavců z VŠ Slavie Plzeň. V trénincích jsme využili jak klasický dlouhý bazén (50m), tak krátký (25m). Tréninkové dávky byly vysoké – 3 fáze plaveckého výcviku za den. Vedle toho nechyběla také suchá příprava, která byla zaměřena na kompenzační cviky rotátorové manžety a ramenních svalů skupiny SITS (supraspinatus, infraspinatus, teres minor a subscapularis).

Všichni plavci zaslouží pochvalu za účast a za zvládnutí náročného kempu. Celkově lze soustředění hodnotit pozitivně jako úspěšně zvládnuté. Dále čeká plavce příprava v hradeckém a chrudimském bazénu pro závody, které nás čekají v brzké době.

Již týden po Velikonocích se část plavců ze skupiny M. Kratochvíla vydá změřit síly na Jarní cenu do podolské padesátky, kam se letos přihlásil rekordní počet závodníků – 718 !! Organizátoři tak musí ořezat přihlášených 3351 startů o 1400, aby se náročný program zvládl. Uvidíme, kdo se z Pardubických kvalifikuje a bude si tak moci v Praze zaplavat. Pepu Juricu pak čeká den po Jarní ceně v témže bazénu MČR v dálkovém plavání, kde by „Pepe“ měl nastoupit na 5 km.

Do následujících závodních měsíců přejme našim borcům Zdar a sílu!

VT PLZEŇ 2012