Oddílové rekordy k medaili nevedly

1.den   Holky začaly 50 VZ pěkně zostra. V první rozplavbě Áďa Teclová začala v osobním rekordu 27,58 a postoupila do finále starších dorostenek (dále jen „B“) a na únikové dráze Anča Šádková vylepšila svůj osobák o 0,79 a dohmátla za 27,85 (ve starších dorkách 12.), ve druhé rozplavbě Áďa Vavřinová v novém oddílovém rekordu 26,59 do finále mladších dorostenek (dále jen „C“), lehce nemocná Kačka Burianová 27,79 (14. v MD) a konečně Týna Jiránková rovněž v osobáku 27,74 (celkově 37., protože jako žačka je hodnocena v celkovém pořadí). Na řadu přišly tři pomalejší rozplavby na 1500 VZ, kde startovala Míša Štěrbová. Vylepšila si svůj nejlepší čas na 18:05,96 a v kategorii SD skončila celkově pátá. Na 100 PZ poprvé vylepšila oddílový rekord Áďa Vavřinová (1:04,22) a postoupila do „C“ finále, Týna Jiránková zaplavala 1:07,61 (24.) a Kačka Burianová 1:09,79 (14. v MD) a ulehla do postele. Po krátké přestávce začalo první finále a Áďa V. tam v „C“ finále skončila celkově na šestém místě (26,83) a Áďa T. v následujícím finále „B“ lehce vylepšila rozplavbový čas na 27,52 a celkově skončila desátá. V nejrychlejší rozplavbě na 1500 VZ doplavala Lenka Štěrbová v čase 17:05,19 a celkově skončila na 6.místě. První pokus o zisk medaile se pokusila Áďa na 100 PZ. Znovu vylepšila oddílový rekord na 1:03,96, přesto to nestačilo (chyběla 0,19) – 4.místo! Tak zítra…