Vítězství pro divoké svině (3)

Na svůj první univerzitní souboj v barvách „divokých sviní“ Arkansas Razorbacks Rezorbacku z Arkansasu se vydalo dívčí družstvo na universitu Missouri do města Columbie. Na úvod sezóny slavily vítězství domácí plavkyně  v poměru 185, 5 : 114,5. Ze 14 disciplín vyhrála děvčata Rezorbacku přesně polovinu a o dvě z nich se zasloužila i Áďa Vavřinová, kterou pochválil i trenér Neil Harper. Áďa nejprve vyhrála svoji oblíbenou 200 VZ v čase 1:48,39, když jen těsně zaostala za svým nejlepším časem, pak si „odskočila“ na 200 M, kde skončila pátá v čase 2:05,16, aby se na vítěznou vlnu vrátila opět na 200 PZ, kde až v závěrečném kraulovém finiši nedala soupeřkám šanci a dohmátla v čase 2:01,09.
„Jsem hrdý na náš tým,“ řekl vedoucí trenér Arkansaské university Neil Harper. „Toto jsou naše první závody v roce. Byl jsem obzvláště potěšen výkony Brooke, Vanessa, Peyton a Adéla, kteří získaly všechny dnešní vítězství pro Razorback.“

Team SWDV 2020-21

Už tento týden se sedm plavkyň, které splnily náročné limity, přesouvá do města Des Moines ve státě Iowa. Od čtvrtka do soboty (12. – 14. 11.) se v devíti bazénech po celých státech koná Toyota US Open. Normálně by se to plavalo na jednom, ale z důvodů koronaviru se pak výsledky sjednotí ze všech bazénů. Áďa se nominovala na 200 PZ (plave se v pátek dopoledne) a na 200 VZ (v pátek odpoledne).
Závody bude vysílat denně na NBCSN a olympijském kanálu. V pátek 9-11 am na NBCSN a později večer na olympijském kanálu 5-8 pm Sobotní akce se budou vysílat na olympijském kanálu od 9:00 do 12:30. Události budou také přenášeny na usaswimming.org. Nutno přičíst posun 7 hodin 🙂
„US Open jsou prestižní závody a jsem rád, že sedm našich plavkyň bude moci soutěžit s ostatními olympioniky a držiteli světových rekordů. Jsme hrdí na to, že jsme Razorbacks a jsme rádi, že můžeme reprezentovat celý náš tým na národní scéně!“ řekl před odjezdem hlavní trenér Arkansas Neil Harper

 

 

 

Přejít nahoru