Vítězství potvrdilo pohár

OLYMPUS DIGITAL CAMERA Jak je již dobrým zvykem – dálkoplavecká sezóna končí v Krnově. Letos po patnácté se v krnovském 25-ti metrovém bazéně uskutečnil poslední závod na 5 km s vyhlášením nejlepších plavců Českého poháru 2014 v kategorii dorostu, dospělých a družstev.
Do vody se nejprve v pátek vnořily dvě rozplavby, kde jsme měli velké zastoupení. Ve druhé rozplavbě plavalo hned sedm našich plavců. Výborně začal Dan Čaban, ale poslední kilometr mu došly síly, ale přesto zaplaval čas pod jednu hodinu – 59:51,4 což stačilo na konečné 15.místo. O dvě místa hůř skončil Pepa Jurica, kterému to tentokrát tolik nesedlo a zaplaval 1:02:19,7. Aleš Rucký, který se v příštím roce chce pokusit o přeplavbu Kanálu LaManche, se o proti loňskému roku zlepšil a dohmátl v čase 1:13:58,2 a skončil 22., o tři příčky za ním pak doplaval Jan Knotek (1:32:59,4). V soutěži děvčat doplavala celkově pátá Pavlína Kubátová (1:03:41,6), sedmá Pavla Avramová (1:07:10,7) a desátá Renata Nováková (1:10:25,5). Poslední – Grant rozplavba – startovala v přestávce sobotních plaveckých závodů s hvězdným obsazením, především v kategorii mužů. Na strtu byli tři reprezentanti Ruska a jeden z Německa. Dívčí část zastupovala Silvie Rybářová – vítězka Světového poháru a naše Lenka Štěrbová – vítězska Českého poháru. Děvčata rameno na rameni proplavali 4975m, aby si to posledních 25m rozdala kdo z koho. Až vrchní rozhodčí musel rozhodnout „mrtvý“ závod a na stupeň nejvyšší se postavila Lenka (1:01:11,3). Soutěž mužů po taktickém výkonu vyhrál chomutovský Ondrej Baumrt (53:07,7).

Vítězka ČP 2014 Při vyhlášení celkových výsledků Českého poháru za letošní rok se velmi často nesl vítězný pokřik z tábora našich plavců: „Červený – bílý“. V soutěži žen vyhrála Lenka Štěrbová se ziskem 1261 bodů druhá skončila Pavlína Kubátová (1225 bodů), v kategorii starších dorostenek první Pavlína Kubátová a třetí Renata Nováková (1028 bodů),o kategorii níže první Pavla Avramová (910,4 bodů). V kategorii starších dorostenců druhý Jan Knotek (582,6 bodů), mladší dorostenci druhý Pepa Jurica (979,8 bodů), třetí Dan Čaban (900,6). A nakonec družstva – obhajoba z loňského roku se povedla a opět jsme skončili druzí za Kometou Brno se ziskem 12 159,1 bodů.