Vítězný začátek

Slavkov - Renata Nováková Ač je příchod zimy ještě v nedohlednu, nabitý kalendář soutěží otužilců načal svůj první díl. Trochu netradičně se tentokrát nezačalo na Punkvě, ale na letním koupališti ve Slavkově. Na startu se objevilo 111 plavců ze 14 oddílů z Česka a jednoho z Polska. Plavalo se na tratích 100, 250, 500, 750 a 1000m ve vodě, která měla „nezimních“ 15°C. Jediným zástupcem našeho klubu byla Renata Nováková, která si odbyla premiéru mezi ženami. Loňská vítězka v kategorii dorostu neponechala nic náhodě a porazila hned dvě své největší soupeřky. Renata zaplavala výborný čas 13:49,4 (mimochodem v kategorii mužů by byla druhá…) a loni druhá Magda Okurková (FIDES) na ni ztratila 7,5 sekundy, třetí skončila loňská vítězka ČP v zimním plavání Aneta Lokajová (Universita Brno) dohmátla v čase 15:12,6. Na startu bylo 22 plavkyň.
Příští týden pokračuje Český pohár závodem Mistrovstvím Jičína na rybníku Kníže.