Vítězná premiéra

Na 24. ročník Ceny Brněnského draka se vydala jen dvojice našich plavkyň. Zatímco Áďa Vavřinová startovala v brněnském 50-ti metrovém bazéně pouze na tratích, které běžně na závodech neplave, Markéta Maky Mísařová si v červenobílých barvách odbyla premiéru.
Na startu byli plavci z českých a slovenských klubů, hlavním závodem byl kraulový čtyřboj na 50, 100, 200 a 400 m. První na řadu přišla Áďa a na 100 P zaplavala čas 1:16,29, osobní rekord a 600 bodů do soutěže o nejhodnotnější výkon nakonec stačil na druhé místo. A pak si Maky v prvním startu na 100 Z vybojovala nejen 1. místo v kategorii mladších dorostenek, ale i čas 1:09,99 byl jejím novým maximem. I tento čas (573 bodů) se nakonec „vešel“ do první desítky nejhodnotnějších výkonů – 6.místo. Áďa si pak připsala i další tři vítězství – 200 M (2:28,24), 200 P (2:46,75) a 200 Z (2:28,06), Maky pak startovala na 100 VZ (1:07,14), kde skončila 13., na dvojnásobné znakové trati si zopakovala vítězství, ale čas 2:35,46 po týdenní tréninkové absenci na osobák tentokrát nestačil.
Ve čtvrtek 19. dubna odjíždí naši plavci na mezinárodní závody do rakouského Grazu.