Vídeň – I.ročník International Masters Championship

Nebývale silnou konkurenci plavců z 11 evropských zemí přilákal první ročník závodů Masters konaných ve vídeňském krátkém bazénu Florisdorf, který se konal 20.-21.4.2013. Díky zrušeným závodům v Praze, které se měly konat ve stejném termínu, bylo mezi celkovými 71 kluby zastoupeno i 8 českých oddílů. A mezi nimi i čtyřčlenná výprava SC PAP.

Výsledky byly vyhlašovány dle rakouských bodovacích tabulek a tak se závodilo napříč kategoriemi, kdy výsledné časy byly přepočítány dle věku závodníka. Díky tomuto systému se konkurence ještě přiostřila. Českým barvám se i tak dařilo, kdy například brněnský Rudolf Šmerda překonal evropský rekord v kategorii 70+ na trati 100M.

Mezi pardubickými plavci zazářil na trati 400PZ Ladislav Hámorský, který poslední nejsilnější rozplavbu s přehledem vyhrál a jeho skvělý čas 5:34,45 po přepočtu na body nestačil jen na o čtyři roky staršího a o více jak 15 vteřin pomalejšího ruského závodníka Lapshenkova.

První den tak přinesl pardubickým barvám 1x stříbro, 2x 9.místo a dalších pět umístění v první patnáctce.

Nedělního programu se již nikdo z pardubických plavců nezúčastnil.