Velká cena Slovenska

Zatímco někteří dali po náročném pardubickém víkendu přednost další přípravě na vrchol domácí sezóny nebo se připravují na první dálkoplaveckou soutěž na otevřené vodě (Plzeň 27.-28.5.) odjela ve čtvrtek trojice Kateřina Avramová, Kristýna Jiránková a Adéla Vavřinová na jubilejní 55. ročník Velké ceny Slovenska do Bratislavy. Závody pořadatelé označují za největší domácí podnik, kde hlavní hvězdou je olympijská vítězka z Londýna 2012 na 100 P Ruta Meilutyte. Na startu je 300 plavců ze Česka, Litvy, Maďarska, Portugalska a Slovenska.
 PÁTEK  – BRAMBORY PRO ÁĎU  V dopoledním programu se naše trojka shodně postavila na start 50 M a 100 VZ. Na obou tratích se nejvíce dařilo Adéle, která 50 M zaplavala za 29,05 a skončila sice 4. v kategorii juniorek, ale stačilo to jen na postup do „B“ finále, které vyhrála časem 29,16. Dtto se opakovalo i na 100 VZ – v rozplavbě 59,49 a opět „brambora“ – opět finále „B“ – opět vítězství v čase 59,03. Kristýna zaplavala 50 M za 31,32 (17.), ale na 100 VZ si vylepšila osobní rekord na 1:02,65 a skončila 15., Káťa zaplavala 50 M za 31,82 (24.), ale i ona si na 100 VZ vylepšila letošní maximum na 1:03,13 a dohmátla na 19.místě.
SOBOTA – LIMIT PRO TÝNU  V sobotu začaly nejprve kraulové sprinty. Kačka zaplavala čas 29,11 a skončila 21. Ádě opět o kousek uteklo „áčko“ a tak do „B“ finále postoupila nejlepším časem 27,56. Ve znakařském sprintu Týna nezvykle dobře odstartovala, skvěle chytila tempo a čas se zastavil na 31,19. Limit do juniorské repre splněn! A postup do finále „A“. Odpoledne Áďa ukázala, že plavat ve finále „B“ umí, potřetí ho tady vyhrála, vylepšila své maximum na 27,21 a skončila celkově třetí. Škoda, že to bylo jen v „béčku“, protože zaplavala rychleji než dvě juniorky v „A“ finále. I Týna skončila třetí, tentokrát v čase 31,45. Úspěšný den podtrhla nejlepším letošním časem na 400 PZ Áďa – 5:05,91 a brala stříbrnou medaili.
NEDĚLE – I KÁŤA SE UMÍ ZLEPŠIT  Posledním dnem pokračovaly závody sprintem na 50 P, kam si „odskočila“ Týna a v nejlepším letošním čase 36,19 dohmátla na 12.místě, což na odpolední finále nestačilo. Co se nepovedlo teď, povedlo se na 100 Z v osobáku za 1:07,46 a postoupila do „A“ jako druhá juniorka. I Káťa zaplavala letos nejlépe za 1:13,21. A přišla 200 PZ Ádi, která sice postoupila jako druhá do „A“, ale čas 2:24,70 pro nás nic neřešil… A pro další naše finále si doplavala i Káťa na 100 M v čase 1:11,90. Odpoledne už Týna další zlepšení na 100 Z nepřidala a skončila celkově druhá v juniorkách. Pěkný souboj sváděla na 200 PZ v absolutním pořadí Áďa s Robin Reindl z AQ Levice. Obě se o proti dopoledne zlepšily, Áďa nakonec prohrála o necelou vteřinu (2:23,47), ale zatímco Robin stačil čas na splnění limitu na MSJ „C“ a MEJ „B“, nám nepřinesl opět nic… A tak radost alespoň na závěr – Káťa v osobním rekordu za 1:11,52. Slíbená odměna dělá divy… 🙂