Velká cena Pardubic bude!

Na základě žádosti – Manuál Covid final – kterou jsme podali prostřednictvím Českého svazu plaveckých sportů, přes Národní sportovní agenturu, na Ministerstvo zdravotnictví, nám bylo sděleno, že se Velká cena Pardubic může pořádat v termínu 23. – 25. dubna 2021. Bude nutné však splnit přísná hygienicko-protiepidemiologická opatření.

Podmínky pořádání ze strany MZ

Pro dodržení některých podmínek jsme byli nuceni omezit i počet rozplaveb na jednotlivé disciplíny. Přesto doufáme, že to povede ke zkvalitnění závodů. Vzhledem k tomu, že v současné době je plaveckých závodů málo a závody jsou zařazeny jako možná kvalifikace na OH v Tokiu, na ME v Budapešti, na MEJ v Římě, na MSJ v Kazani a v neposlední řadě i na Světovou univerziádu v Chengdu, dostávání tyto závody nádech velké výjimečnosti. V podstatě by se na startu měla objevit kompletní česká juniorská a seniorská špička, zájem o start projevila i slovenská plavecká reprezentace a další zajímavé přihlášky na sebe nenechají jistě čekat.

Český rozpis – Covid

V současné době však z českých plavců trénují vesměs jenom reprezentanti a plavci zařazeni pod profesionální smlouvu pod rezortními středisky ministerstva školství VICTORIA a ministerstva vnitra OLYMP. Pro ostatní „amatéry“ jsou bazény v Čechách nedostupné.

O dalším vývoji a nových přihláškách budeme informovat 🙂

Přejít nahoru