V Trutnově se nám dařilo

Tadeáš Havránek (uprostřed) byl pro nás příjemným překvapením na 27.ročníku VC Trutnova, který se o víkendu konal v trutnovském 25-ti metrovém bazéně za účasti 32 oddílů z ČR a Polska. Vítězství v soutěži družstev obhájili plavci z polské Juvenie Wroclav, náš klub skončil na 9.mistě. V soutěži jednotlivců si místo na „bedně“ vybojovali Tadeáš Havránek v závodě na 100 m znak dorostenců a Veronika Ročková na 100 m prsa dorostenek. Řada našich plavců si zaplavala nejlepší osobní časy, což je na úvod sezóny příjemné zjištění.

V hodnocení nejlepších výkonů všech plavců se do dvacítky nejlepších žen dostala mladší dorostenka Šárka Stachová, která se zlepšila na 200 VZ, kde za čas 2:16,32 skončila se ziskem 577 bodů na 19.místě. V závodě z toho bylo 10.místo a jen o dvě místa ji utekl postup do finále. Tadeáš Havránek se výrazně zlepšil kromě již zmíněné stovky znaka a i na 100 VZ (57,59. -9.), 200 VZ (2:11,39), 200 PZ (2:19,57 – 6.) a 100 M (1:05,33 – 11.). Výborně se uvedl i Robert Dolek (na foto vlevo), který přestoupil z Kajmanu Dobruška. Zlepšil se na 100 VZ o více než tři vteřiny (1:00,14), na 200 VZ o osm vteřin a na 200 PZ o patnáct… Jen tak dál. Pozadu nezůstali ani ostatní – Martin Cöger na 100Z, 200 PZ, 200 VZ a 100 M, Veronika Ročková na 100 P a 200 PZ a mnozí další. Z nejmladších plavců se nejvíce dařilo Pavle Avramové, která skončila 4. na 50 VZ, 6. na 100 PZ a na 50 M, Matěji Kábelemu (4. na 50 P) Kateřině Buriánové (5. na 50 Z, 8. na 50 VZ), Adéla Vavřinová (6. na 50 M a 8. na 50 Z). Dvě pátá místa vybojovaly i štafety na 4×50 VZ – Werner-Cöger-Volár-Havránek (1:45,48) a Stachová-Ročková-Avramová-Pučanová (2:00,24).