V sobotu do Mělic

MěliceDálkoví plavci mají nabitý program. Už za týden je čeká Mistrovství ČR v Plzni, navíc je čekají i kvalifikační závody v bazénu na letní šampionáty. Pro „rozjezd“ do letní sezóny je čeká v sobotu Český pohár v dálkovém plavání prvním závodem na venkovní vodě. Začne na Mělickém písníku, kde se koná jubilejní 25. ročník O pohár Lídy Jelínkové. Konec května však poznamená účast na prvním závodě. Přihlásili se plavci z 15 oddílů z Česka a dva ze Slovenska.
Na trať hlavního závodu na 5 km žen – O pohár Lídy Jelínkové – se postaví celkem 14 žen. Loňská vítězka Lenka Štěrbová startuje však na trati 10 km a tak pohár čeká na novou držitelku. Favoritkami budou obě brněnské plavkyně Nikola Čtvrtníčková a Eliška Novotná, sekundovat by jim mohla čerstvá úspěšná maturantka, domácí Pavlína Nováková. Na stejné trati mužů bude startovat 20 plavců s hlavním favoritem – brněnským Jakubem Tobiášem. Náš klub budou zastupovat Petr Matěna, Zbyněk Melichar a Jan Knotek.
Závod na 10 km mužů se tradičně plave O pohár starostky města Přelouče – letos již po jedenadvacáté. Na startu bude i loňský vítěz Matěj Kozubek z Bohemians Praha a předloňský vítěz Vít Ingeduld z Komety Brno. Oba, spolu s domácí Lenkou Štěrbovou a brněnskou Silvou Rybářovou, budou usilovat o nominaci na Mistrovství Evropy. Na startu bude celkem 14 mužů a 7 žen. Premiéru si na nejdelší trati odbude domácí Josef Knotek. Po úspěšné maturitě se představí i Renata Nováková.
Posledním závodem je start žactva na 1 km. Vzhledem k tomu, že žáci mají letní sezónu v bazénu teprve před sebou, obávají se trenéři případnému prochladnutí,a tak se našli jen dva odvážlivci…
Start závodu na 10 km je v 10 hodin, o hodinu později startuje závod na 5 km a v pravé poledne se do vody vnoří i plavci žákovské kategorie.