V sobotu do Mělic!

V sobotu se na písníku v Mělicích v prostorách areálu vodních lyžařů Marin Clubu uskutečnil úvodní závod Českého poháru v dálkovém plavání. Po zimních šampionátech se plavci konečně dočkali přírodních podmínek. Závod však spadá i do termínu Českého poháru v plavání, které se poplave od pátku do neděle v pražském Podolí a bohužel řada plavců dává přednost ke kvalifikaci na domácí plavecké šampionáty. I studené počasí posledních dní řádně prověří plavce, protože teplota vody spadla na hranici 17°C.
Již 24. ročník „O pohár Lídy Jelínkové“, který je hlavním závodem žen na 5 km, při-lákal na start celkem 14 plavkyň a po dlouhé době můžeme za jednu z favoritek pokládat do-mácí Lenku Štěrbovou. Ta se v poslední době soustředí především na přijímací zkoušky a tak dá v Mělicích přednost kratší trati. Na startu mužů bude celkem 18 plavců, mezi nimi i pardu-bičtí plavci Dan Čaban, Petr Matěna a Zbyněk Melichar. V hlavním závodě mužů, kterým je 20. ročník „O pohár starostky města Přelouče“ na 15 km, se naopak představí její devítiná-sobný vítěz, nyní reprezentační trenér, Rostislav Vítek z Komety Brno. Na startu bude celkem 18 plavců. Mezi nimi nebudou chybět ani dva plavci, kteří se v letošním roce chystají na po-koření kanálu La Manche – Radek Táborský, hájící zelenobílé barvy pražských Bohemians a domácí Aleš Rucký, hájící červenobílé barvy SCPA Pardubice. Z pardubických plavkyň se na trati 15 km žen představí i bronzová starší dorostenka z nedávného Mistrovství ČR na 10 km Renata Nováková, a pokud se uzdraví, i Pavlína Kubátová.
Start sobotního závodu na 15 km je v 9.00 hod, start na 5 km v 10.00 hod, a pokud teplota vody dovolí, start závodů žactva na 3 km bude v 12.00 hod.

Vítězové

Startovní listina po odhláškách