V Praze nejlepší Jana

Český pohár pokračoval 5.kolem v pražském otevřeném 50-ti metrovém bazéně za účasti téměř pětistovky plavců z Česka, Slovenska, Slovinska, Gruzie, Litvy, Německa, Makedonie a Turecka. Pro nás předposlední možnost, jak si vylepšit časy kekvalifikaci na domácí mistrovské šampionáty dorostu a dospělých.
Nejlepšího výsledky dosáhla Jana Klusáčková, která se z pátečních rozplaveb na 50 VZ časem 27,55 probojovala do sobotního finále ze sedmého místa. Těsně za finálovými branami zůstaly Adéla Vavřinová – 50 M za 29,81 a 11.místo a Kačka Burianová na 50 Z za 32,64 a 12.místo. Na trati 1500 VZ si pro nejlepší letošní čas do Prahy přijela Pavla Avramová (18:43,76), což stačilo na 12.místo,zlepšil se i Lukáš Balcar (17:46,22) a Pepa Jurica (18:04,58), ale oba skončili až ve třetí, resp. čtvrté desítce. V sobotu pokračovali oba vytrvalci – Lukáš a Pepa – ve vylepšování si letošních nejlepších časů a na 400 VZ zaplavali 4:35,20 resp. 4:33,68. Adéla Teclová se tentokrát zlepšila jak na 50 M, tak i na 100 M (32,46 a 1:12,35). Naopak Adéla Vavřinová si výrazně vylepšila časy v doplňkových disciplínách – 100 Z zaplavala za 1:10,57 a skončila na 10.místě a 100 P za za 1:16,77 a byla ještě o jedno místo lepší. Snad to bude dobrý odrazový můstek pro její hlavní tratě – polohovky. Do první desítky proklouzla na 100 Z i Kačka Burianová za čas 1:10,21. Další zlepšení na prsařských a znakových tratích si připsala i Hanka Fousková. Její čas na 200 P 2:56,93, 200 Z za 2:37,53 stačil vždy na 17.místo. Další desetinky umazala na 100 VZ Kačka Burianová a doplavala v čase 1:02,31. Sobotní výsledky značně ovlivnilo počasí. Častý déšť a studený vítr, nebyly přiliš laskavé pro „lechtivé“ bazénové plavce, zvyklé na teplo vnitřních bazénů… Odpoledne se počasí umoudřilo a Pavla Avramová začala 11.místem na 400 PZ za 5:35,13, stejné místo vybojovala i Kačka Burianová na 200 Z za 2:33,98. Ve finálovém závodě na 50 VZ si pak Jana Klusáčková o setinu vylepšila páteční čas z rozplaveb a dohmátla na 7.místě.
Až v neděli se dočkala vylepšení letošního času Aneta Pučanová, téměř o čtyři vteřiny na 200 VZ za 2:24,87, nejlepšího výsledku však dosáhla Adéla Teclová, která časem 2:15,41 vybojovala 13.místo. Zlepšil se i Lukáš Balcar na 2:11,31. Závod na 200 PZ znamenal zlepšení i pro Pavlu Avramovou (2:35,49) a Pepu Juricu (2:28,64), který tentokrát těsně porazil i Lukáše Balcara (2:28,71). V závěrečné disciplíně na 800 VZ si ještě Pepa Jurica kosmeticky upravil čas na 9:27,81 a skončil na 18.místě, Pavla Avramová byla 12. za čas 9:48,64. A to bylo vše, co nám přineslo 5.kolo Českého poháru plavaného jako Arena Cup Praha 2015.