V neděli směr Budapešť

Zítra v 10.48 odjíždí vlakem Metropolitan naše trojice plavců – Honza Čejka, Káťa Laňková a Lída Štěpánková – na mistrovství světa juniorů, které se od úterý do neděle koná v metropoli Maďarska, v Budapešti. Členem realizačního týmu je i trenér Martin Kratochvíl. Závody se uskuteční v moderní Duna Aréně, kam se vejde až 12 000 diváků. Byla otevřena v roce 2017 a třeba loni se tam plavat světový pohár, kde mj. startovala i Áďa Vavřinová.
Dopolední rozplavby začínají v 9.30 hod, odpolední semifinálový a finálový blok začíná v 17.30 hod. Hned první den se představí všichni tři naši plavci – jako první přijdou na řadu obě prsařky, když se představí na krátkém sprintu na 50 m, po nich pak přijde na řadu Honza na 100 Z. Odpoledne jsou pak na pořadu semifinálové boje, kam z rozplaveb postoupí šestnáct nejlepších. Budou tam i naši borci? Případné finále je pak na pořadu ve středu odpoledne.
Ve čtvrtek pak přijde na řadu 100 P, kde se představí Lída i Káťa, na sprinterské znakařské trati poplave i Honza. Semifinále je na pořadu odpoledne, finále opět v pátek odpoledne.
Znovu se pak představí až v neděli, kde se na startu objeví úřadující mistr Evropy z Kazaně na 200 Z Honza, na stejné, ale prsařské trati představí i obě naše plavkyně. Ve hře je ještě start Honzy ve štafetě na 4×100 PZ.
Jaké jsou naše šance? Až někde vyplave na povrch rozlosování, tak můžeme začít spekulovat. Tak nechme radši naše tipy spát a počkejme si, jak se naše trojice na světový šampionát připravila.

🙂

TEAM GUIDE WJCH 2019