Úvodní tempa nové dálkoplavecké sezóny

Dálkoví plavci našeho klubu, obhájci stříbrných medailí ze soutěže družstev z roku 2016,  mají za sebou čtyři úvodní závody Českého poháru na otevřené vodě. Královna dlouhých tratí Lenka Štěrbová startovala dvakrát, vyhrála 5 km v Plzni i 15 km v Tovačově a už má jistou nominaci pro závod na 25 km na červencovém mistrovství světa v Maďarsku. Následující víkend (17.-18.6.) bude Lenka na Seči bojovat ještě o právo startovat na MS na tratích 5 km a 10 km a také o nominaci na 29. letní univerziádu, která se uskuteční v druhé polovině srpna v Taipei v Číně.

Formu si před následujícím sečským dálkoplaveckým svátkem (v sobotu se plave „O pohár Lídy Jelínkové“ a v neděli v rámci „Memoriálu Miroslava Kroufka“ mistrovství ČR na olympijské trati 10 km) testovali i další pardubičtí dálkoví plavci.

Plzeň-Bolevák 27.-28.5.: První závod sezóny 2017 na otevřené vodě se vydařil našim plavkyním. Lenka Štěrbová v sobotu vyhrála 5 km před Míšou Štěrbovou, čtvrtá doplavala Pavla Avramová. V neděli už sestry Štěrbovy na 10 km nestartovaly, prvenství patřilo domácí Petře Hauerové, pro páté místo si ve vyrovnaném závodě (prvních sedm žen se vešlo do 25 sekund) doplavala Pavla Avramová. Pardubičtí muži v posledních letech nedosahují takových výsledků jako ženy, nicméně především letos 55 letý Petr Matěna se s více jak o generaci mladšími soupeři vyrovnal se ctí – 13.místo na 5 km a 11.místo na 10 km. Josef Knotek doplaval 20. na 5 km a 16. na 10 km, jeho bratr Jan Knotek 24. na 5 km. Petr Bareš v nové kategorii „kadeti“ (14-15 let) doplaval třetí.

Czechman Swim, Staré Ždánice 2.6.: Jediná trať 1,9 km, na níž si zasoutěžili dálkoví plavci společně s triatlonisty. Závod žen vyhrála Renata Nováková před svoji sestrou Ivetou Novákovou, mezi muži doplaval Jan Knotek druhý stejně jako Josef Knotek mezi dorostenci.
Špinka, 3.6.: Bojovník Josef Knotek dokončil závod na 15 km na pátém místě, Petr Matěna na oblíbené 10 km trati dosáhl na bronz, Petr Bareš vyhrál 5 km závod kadetů a Zbyněk Melichar byl třetí na 3 km.
Tovačov 10.6.:  Lenka Štěrbová stylem start-cíl zvítězila v hlavním 15 km závodě, který byl kvalifikací českých reprezentantů pro 25 trať na MS v Maďarsku. Mezi muži ve vyrovnaném duelu porazil Vít Ingeduld z Komety Brno Matěje Kozubka z Bohemians. Výsledková listina nebyla v době vzniku tohoto článku ještě k dispozici, takže jen telegraficky: 15 km opět zdárně dokončil Josef Knotek, na 10 km se dařilo Petru Matěnovi i Janu Knotkovi, 5 km kadetů přineslo stříbro Petru Barešovi, na 3 km startoval Zbyněk Melichar