Úspěšný víkend ve Zlíně

Po roce opět spokojeně hodnotí Honza Knotek.

O víkendu 9-10. března 2019 se konal třetí ročník plavecké šestihodinovky ve Zlíně. V sobotu byly na programu štafety a v neděli sólo plavby na 6 hodin. Štafetový závod jsme obsadili plavci skupiny STARS doplněné o tahouna ze skupiny Výběr. Šestičlenná mixová štafeta ve složení Kateřina Hromadníková, Jan Knotek, Petr Bareš, Jakub Laušman, Josef Knotek a Aleš Balcar podala kvalitní výkon a v konkurenci 16 týmů obsadila krásné 4.místo. Přestože náš tým nebyl v nejlepší kondici (Petr Bareš dlouho neplaval, Kuba Laušman byl po nemoci), naše štafeta naplavala 22,4 km (tedy o 200m více než loni). Přesto nás nabitá konkurence nepustila výše než na 4.místo.
Hodnocení jednotlivých plavců:
Kateřina Hromadníková: splnila si svůj cíl uplavat 2km za 30 minut a výrazně tak podpořila štafetu
Jan Knotek: podal standardní výkony a naplaval 1700m / 30 minut
Petr Bareš: zaplaval dobře druhý 30 minutový úsek a naplaval 1800m
Jakub Laušman: po nemoci (a na svých prvních závodech) zaplaval velmi slušný výkon 1800m / 30 minut
Josef Knotek: překvapil stovkami okolo 1:35 a naplaval tak slušných 1900m / 30 minut
Aleš Balcar: tahoun skupiny plaval výborně, stovky během obou svých úseků plaval v rozmezí 1:10 – 1:18 s průměrem kolem 1:15 se zasloužil o 2300m / 30 minut.
Každý z plavců tedy absolvoval 2×30 minut a výsledná naplavaná vzdálenost určovala pořadí.

V neděli se plavali sólo závody, kde za SCPAP nastoupili dva plavci Petr Matěna a Aleš Rucký. Hlavním cílem bylo ustanovení Českých rekordů na 5km, 10km, 15km a 20km v kategorii na 50 let, což se podařilo a Petr Matěna je tak držitelem těchto rekordů. V kategorii nad 45 let vytvořil Český rekord na 20km i Aleš Rucký. Nakonec Petr dolaval za 6 hodin 20.1km a Aleš 22.3km.

Odměnou plavcům byla vegetariánská večeře, která je tradičně součástí těchto závodů. Jídlo bylo dobré, ale řízek je řízek . Všichni účastníci odjíždí s pěkným diplomem a úsměvem na tváři domů a mě nezbývá než poděkovat celé štafetě za předvedené výkony, Alešovi a Matesovi za skvělý výkon při sólo plavbě na 6 hodin a klubu za možnost startovat na těchto závodech.