Trochu z jiného soudku – MS ve fotbale středoškoláků

           Hledejte Hanku…

Mistrovství světa škol ve fotbale asociace ISF se minulý týden konalo v Praze! Dívčí tým Sportovního gymnázia složený z basketbalistek, atletek, házenkářek, fotbalistek, tenistek a plavkyně – Hanky Fouskové – nemá úplně lehkou pozici. Soupeřky tvoří převážně hráčky výběrů fotbalových akademií. V dnešním utkání proti Řecku bojovala děvčata statečně a odcházela se vztyčenou hlavou. Zítra holky nastoupí proti Francii a Finsku.  Perlička ze zahájení – slavnostní slib přednesla za všechny sportovce naše hračka Terka Blažková.
Po velmi těžkých zápasech s Francií a Finskem, které jsme prohráli, nastoupily holky proti Chile a zvítězily po famózním výkonu 4:1. V odpoledním, posledním zápase ve skupině, holky bojovaly s Tureckem o postup do čtvrtfinále. Vyrovnané utkání nakonec zvládly o kousek líp soupeřky a tak náš tým čeká boj o 9 místo. Trenér Aleš Vencl “ holky se lepší zápas od zápasu, dnes na hřišti nechaly absolutně všechno a za to jim patří velký dík! “ 
Naše holky obsadily 10. místo a nás těší, že se fotbalově i kulturně nemají za co stydět! Terka Blažková měla slavnostní slib za všechny sportovce, kulturní vystoupení bylo nejlepší, při přátelském utkání s Indií byl naplněn Coubertinův odkaz, holky dávaly rozhovory do televizí v angličtině a navázaly nová přátelství.