Třebovská mašinka nejmenších nadějí

V České Třebové se uskutečnil I. ročník plaveckých závodů nejmladšího žactva, kterého se zúčastnilo 110 plavců. Z našeho klubu startovalo 11 nadějí i se svým trenérem Petrem Dastlíkem. Ti trénují teprve od září loňského roku zatím jen dvě hodiny, což není moc. I přes tento handicap se našim plavcům podařilo v silné konkurenci vybojovat tři medailová místa. Na 25 m prsa žaček roč. 2007 byla Eliška Hlavatá první, v té samé disciplíně chlapců Šimon Hladík skončil na druhém místě a na 50 m prsa chlapců roč. 2006 byl Vojtěch Hovorka třetí. Těsně pod stupni vítězů skončila Eliška Němcová , protože byla dvakrát čtvrtá na 50 m znak a prsa.
Trenér Petr Dastlík byl se svým družstvem velmi spokojen, nic méně pokud se plavci chtějí i nadále zlepšovat musí, už vzhledem ke skutečnosti, jak trénují ostatní kluby, zvýšit počet tréninkových hodin na čtyři hodiny týdně a alespoň jednou za měsíc se dostat na trénink na 25 m bazén do Chrudimi nebo na šířku pardubického bazénu.