MEJ zrušeno, ME a MS přesunuto

Dnes dorazila ze sekretariátu ČSPS z pošty generálního sekretáře Jakuba Tesárka zpráva, která nás vůbec nepotěšila. To co se šeptalo a nad čím se spekulovalo už delší dobu s ohledem na vzniklou situaci se bohužel potvrdilo do puntíku. Abych snad něco na něco nezapomněl, překopíruji tuto zprávu celou…

Prezident LEN ubezpečuje všechny národní federace, že LEN sekretariát, jeho výkonný výbor a jednotlivé sekce stále pokračují se svojí usilovnou prací, aby zabezpečili znovuobnovení našeho sportu na evropské scéně, a to ihned po odeznění této zdravotně-rizikové situace. Výkonný výbor LEN a její prezident stále pokračuje, již několik týdnů, ve videokonferencích k plánování budoucnosti našeho sportu.
Na základě poslední videokonference konané dne 27.4.2020 LEN VV rozhodl následující:
Mistrovství Evropy juniorů všech sekcí (disciplín) je pro rok 2020 ZRUŠENO
Tato informace se týká MEJ plavání, skoků do vody, dálkového plavání, synchro a U19 vodní pólo. I když LEN doufal ve změnu termínu těchto akcí v září 2020, již nyní je zřejmé, že kvůli organizačním, cestovním a dalším restrikcím se jeví tato možnost jako nerealistická. LEN samozřejmě plánuje pokračovat v organizacích MEJ v roce 2021.
LEN Evropský pohár v dálkovém plavání je pro rok 2020 zrušen. Tato informace znamená, že v roce 2020 již nebudou organizovány žádné další závody v rámci tohoto podniku. Vzhledem k tomu, že 1. závod v Eilatu je považován jako platný, budou vyplaceny odměny za toto kolo, jak bylo avizováno.
ME plaveckých sportů 2020 – LEN VV usilovně pracuje v nalezení nejvhodnějšího řešení k zabezpečení pozitivního výsledku pro všechny zúčastněné. Další bližší informace budou poskytnuty velmi brzy
S velkou lítostí může VV LEN nicméně potvrdit, že je velmi nepravděpodobné, že ME 2020, provizorně plánované na srpen 2020 v Budapešti, bude v tomto termínu zorganizované. Je spíše pravděpodobné, že bude posunuté na pozdější termín.

Špatné zprávy pro naše juniorské plavkyně – Káťu Laňkovou a Lídu Štěpánkovou – které se loni ještě jako mladší ročníky, zúčastnily MEJ v Kazani a MSJ v Budapešti a letos, co by „nejstarší“ ročníky, měly šanci se posunout ještě výše a dosáhnout na vrchol svých juniorských možností. Velká škoda… 

Mistrovství Evropy v plavání, skocích do vody, dálkovém plavání a synchronizovaném plavání, původně plánovaném na 11-24. 5., provizorně naplánované na 17-30.8.2020, bude přesunuto na 10. – 23. května 2021 a to je špatná zpráva i pro Honzu Čejku.

 

A aby toho nebylo málo, tak, mezinárodní plavecká federace FINA rozhodla, že se mistrovství světa v plaveckých sportech ve Fukuoce přesouvá z roku 2021 na květen 2022. Změnu termínu si vyžádalo odložení letošních olympijských her v Tokiu na rok 2021 z důvodu pandemie koronaviru. 

 

 

Přejít nahoru