Superfinále v Krnově

(příspěvek zpracoval Aleš Rucký)
V pátek odjela čtyřčlenná skupinka hájit barvy našeho klubu na VC Krnova. V rámci VC Krnov byl pořádán i poslední závod dálkového plavání a vyhlášení výsledků Českého poháru v dálkovém plavání. Ve druhé rozplavbě v pátek se představila Pavla Avramová a Josef Jurica. Oběma se v teplé vodě neplavalo ideálně, ale výsledný čas i umístění bylo skvělé. V sobotu nastoupil do finálové rozplavby Dan Čaban a podobně, jako v pátek byla voda příliš teplá a Dan o chvilku nestihnul předsevzetí stihnout 5km pod jednu hodinu. Ve finálovém závodě nakonec zvítězil Karel Baloun z Komety Brno po krásném a strhujícím závěru.
Hlavní úspěch nás však čekal při vyhlášení celkového pořadí Českého poháru dálkového plavání za rok 2015 a to už do Krnova dojeli další členové našeho klubu Eňa Štěrbová, Renča Nováková a Michal Štěrba. V nejsledovanější kategorii družstev jsme skončili přesvědčivě na 2. místě a patří za to dík všem 31. plavcům, kteří za nás v létě někdy plavali. V celkovém pořadí žen i mužů máme tři zástupce v první desítce, což je určitě příslib do dalších let. Vítězkou ČP v dálkovém plavání se již po páté stala Lenka Eňa Štěrbová a na stupních ji doplnila na druhém místě Renča Nováková. Vyhlášení těsně uniklo Pavle Avramové, která skončila na 7. místě. V mužích měl podobnou smůlu Dan Čaban, který byl z našich plavců nejlepší na 7. pozici. Další vyhlašování jednotlivých kategorií pak bylo ještě radostnější, když naše barvy stály na stupních vítězů téměř vždy. Dan Čaban a Pepa Jurica ve starším dorostu, stejně i Renča Nováková vyhrála mezi staršími dorostenkami, Pavla Avramová mezi mladšími dorostenkami na 3. místě. Aleš Rucký vyhrál mezi masters D a na rozdíl od Petra Matěny, který obhájil loňské vítězství.

Vyhlášení žen

Vyhlášení žen

Vyhlášení mladších dorostenek -3. Pavla Avramová

Vyhlášení mladších dorostenek -3. Pavla Avramová

Vyhlášení starších dorostenek - 1. Renata Nováková

Vyhlášení starších dorostenek – 1. Renata Nováková

Mladší dorostenc i2. Pepa Jurica, 3. Dan Čaban

Mladší dorostenc i2. Pepa Jurica, 3. Dan Čaban

Vyhlášení družstev 2. místo

Vyhlášení družstev 2. místo

Vysledky