Střípky z otužileckých soutěží

Zimní sezóna začíná jako vždy na říčce Punkvě ve stejnojmenné jeskyni, kde se odemyká pomyslná zimní sezóna plavců – vyznavačů plavání ve studené vodě. Voda měla 8,5°C, vzduch 11°C. Letos se této plavby na tratích 100 a 300 m zúčastnilo 148 plavců z 22 oddílů, naše červenobílé barvy tentokrát chyběly… Týden pot= se na letním koupališti ve Slavkově u Brna už závodilo. Na 1000 m byla Renata Nováková druhá, necelých deset sekund za vítěznou Okurkovou (FIDES) ve vodě, která měla krásných 12,5° C… Jičínský knížepán přivítal na rybníce u Jičína plavce na tratích od 100 m do 1000 m (voda měla 9,5°C). I tady ve výsledkové listině jména našich plavců chyběla. Z důvodů přípravy na zkoušky na vysokou školu, dává Renata Nováková přednost jednou za 14 dní škole před soutěžemi. Na rybníce Pávov u Jihlavy už nechyběla a ve vodě při teplotě 8,2°C na trati 1000 m vrátila porážku Okurkové ze Slavkova o více než třicet sekund. Z mužů ji porazil jen Rosťa Vítek… Poprvé se objevila na startu i Zuzka Miškovská, která byla čtvrtá na 500 m. V Přerově jsme absentovali, nikoliv však na Pávovském rybníku u Prostějova. Teplota vody začala pomalu klesat (7,5°C), ale pro Renatu to nebyla žádná nepříjemnost. Opět zvítězila na trati 1000 m a brněnské Okurkové nadělila padesát sekund. Zuzka Miškovská skončila na trati 750 m dvanáctá. Slavnosti slunovratu na Boleveckém rybníce v Plzni se zúčastnila Zuzka a na trati 750 m už v „zimní“ vodě 3,5°C skončila osmá. „Otužilecké Labe“ je název soutěže v Hradci Králové – 161 plavců, teplota vody 4,8°C, záštitu převzal primátor města. Na trati 1000 m si pro absolutní prvenství (i s muži) doplavala Renata, poprvé se letos na startu objevil i Jan Kosek, který na 750 m skončil 21. a Zuzka Miškovská vyhrála na stejné trati v čase 19:22,0. Následovalo vystoupení otužilců v Chocni na řece Orlici (voda 4,5°C), pro body za sedmé místo si tam doplavala Zuzka. Týden na to následovala akce v Hradci Králové, která nebyla zařazena do Českého poháru. Mezinárodní závody na 1000 m s názvem River Labe CZ Ice Swim 2015 (viz článek níže „Otužilci závodili na Labi“. Následovalo úspěšné tažení našich plavců vánoční Vltavou – viz článek „Pohár z vánoční Vltavy“. Pak přišla naše soukromá akce „U Datla“ a vystoupení otužilců na Labi v Pardubicích (viz níže). Kolotoč soutěží se nezastavil ani v novém roce a pokračoval v Náchodě na rybníce Podborném, kde museli pořadatelé vytvořit „bazén“, protože vodní plocha byla z větší části zamrzlá… Akce se zúčastnilo 96 plavců, kteří se vnořili do 3°C vody. Double pro naše barvy – na 750 m první Renata, druhá její sestra Iveta, Zuzka osmá na 500 m a Honza si „užil“ jen 100 m 🙂 . A to je zatím vše. Mistrovství ČR je připraveno do Brna na řeku Svratku (13.2.) a Mistrovství ČR stylem prsa pak do Prahy – Podolí (50 m bazén – 2.3.). Celá zimní sezóna končí 9. dubna v Záříčí. Na otužilce čeká ještě minimálně 12 kol.