Střípky od vody (2)

Fayettevile 22. 1. Týden po vydařeném univerzitním klání nastoupily „divoké svině“ z Arkansaské univerzity proti plavkyním z univerzity z Kansasu. Podle zpráv od Ádi mělo jít „o vyhrocené souboje“, protože je soupeřky v minulém roce porazily a chtěy jim v domácím prostřední porážku vrátit. A to se jim povedlo a řekl bych, že i s úroky – Arkansas je doslova smetl a vyhrál 226 : 74. Áďa se dál vezla na vítězné vlně a přidala další tři vítězství – ve štafetě na 4×50 PZ, kde již tradičně plavala motýl (24,60), pak si znovu zopakovala 200 M )2:00,13) a konečně ve své parádní disciplíně – 200 PZ (2:00,54). Áďa si velmi pochvalovala zaplavané časy, protože startovala z plného tréninku a byla překvapena, že se třeba vylepšila na 200 M. 
Další závody by ji měly čekat v polovině února.

Fayettevile 15. 1.  Jedinou plavkyní, která nejen že usilovně trénuje, ale má možnost i závodit, je Áďa Vavřinová, která v pátek absolvovala první „univerzitní“ závody v letošním roce. V domácí yardovém bazéně ve Fayetteville poměřila síly s plavci z university z Drury.
Tři starty = tři vítězství. Jako členka štafety na 4×100 PZ, kde plavala motýl a pak v individuálním závodě 200 M za 2:03,85 a 400 PZ za 4:21,49. Výborně👍🙂
Arkansaská univerzita vyhrála přesvědčivě 171 : 63.

 

V minulých dnech dorazila do e-mailu zpráva od předsedy ČSPS p. Ryšky s tímto zněním:

Hezký den všem,

dovoluji si Vám zaslat interní informaci, v jaké podobě půjde návrh ohledně bazénů  příští týden k projednání vládě. Ve 4. stupni PES by mohl být bazén otevřený s kapacitou 1 osoba na 15m čtverečních, ale pouze pro ty, kteří budou mít negativní antigenní či PCR test. U pravidelné činnosti je třeba mít test jednou za 5 dní. Ve stupni 3 by pak byly podmínky stejné, ale bez testů. Ve stupni 5 budou bazény dále uzavřeny. Uvidíme co příští týden vláda nakonec schválí. S přáním krásného dne 
Mgr. Petr Ryška předseda ČSPS

Každopádně plánované Mistrovství ČR družstev, které se mělo plavat v sobotu 23. ledna 2021, jako krajské kolo bylo zrušeno a jeho předpokládaný termín je zatím 1. května 2021. Z rozhodnutí sekce plavání, bylo zrušeno semifinálové kolo a z 1. kola se bude postupovat rovnou do finále, které je plánováno na víkend 25.-26.září 2021 opět do Pardubic.

Lída Štěpánková a Kačka Laňková pokračují v tréninku v Brně.

 

Přejít nahoru