Štěrbová druhá v Polsku

V sobotu a v neděli se v polském městě Gliwice uskutečnilo mezistátní trojutkání juniorů Polsko – Česko – Slovensko. V celkovém hodnocení zvítězili domácí plavci se ziskem 317 bodů před Českem 280 bodů a Slovenskem 167 bodů. Ale v kategorii juniorek patří primát českým reprezentantkám, které druhé Polky předčili o 33 bodů. O body se zasloužila i naše Míša Štěrbová, která svoji parádní disciplínu 100 M zaplavala ve svém nejlepším čase 1:07,50 a skončila druhá. I v dalších třech disciplínách si vytvořila svá nejlepší letošní maxima, ale startovala již mimo soutěž. Přesto hned ve dvou startech předčila nominované závodnice – 200 M zaplavala časem 2:32,17 (nominovaná Nikol Paulová zaplavala 2:32,39 a skončila 4.) a na 200 Z zaplavala časem 2:35,61 (nominovaná Eva Huclová 2:40,13 a skončila 6.). Poslední „osobák“ si pak Míša zaplavala v závodě na 200 PZ (2:33,73). Alespoň příjemnou náplastí pro ni byl start ve štafetě na 4×100 PZ, kde výborně zvládla svůj prsařský úsek a přispěla k vítězství štafety časem 4:28,56.