Sportovci Pardubicka 2020

Skvělé sportovní výsledky či způsob, jakým vedou ostatní k podávání těch nejlepších sportovních výkonů. Přesně tyto atributy rozhodly o tom, kdo další se zařadí mezi Nejúspěšnější sportovce Pardubicka za rok 2020. Další ročník této pravidelné sportovní ankety, jejíž vyhlášení nepřekazila ani koronavirová pandemie, přinesl desítky nových oceněných a doplnil Síň slávy pardubického sportu o další dvě zvučná jména.  Celý přenos komentoval z Chomutova již tradiční moderátor Radek Šilhán, úvodní slovo si vzal na starost primátor města Pardubic Martin Charvát a náměstek primátora odpovědný za sport Jakub Rychetský.

„Epidemická situace nám neumožnila uspořádat slavnostní večer v takové podobě, jak jsme zvyklí. Proto jsme se přiklonili ke komornější variantě a přesunuli konání této akce do prostor Společenského sálu radnice, a to bez účasti veřejnosti a za dodržování přísných hygienických opatření. Abychom však tento slavnostní večer všem oceněným a jejich rodinám, které byly o tento zážitek ochuzeny, alespoň nějak vynahradili, rozhodli jsme se jej tentokrát doplnit také o online přenos,“ popisuje průběh včerejší akce náměstek primátora zodpovědný za sport Jakub Rychtecký.

„Mnohé soutěže byly kvůli vládním nařízením a řadě opatření omezovány, rušeny, případně bylo obtížné účastnit se zahraničních závodů v podobě mistrovství světa či Evropy. Je úžasné, že i navzdory koronaviru se reprezentantům našeho města i celé republiky podařilo dosáhnout ve svých disciplínách výrazných sportovních úspěchů a kvalitních výsledků, které určitě stojí za připomenutí,“ doplňuje primátor Pardubic Martin Charvát.
Mezi plejádou nejlepších se z našeho klubu nakonec prosadila Lydie Štěpánková – loni 3x vylepšila český juniorský rekord a v kategorii kolektivů bylo oceněno družstvo mužů, které ve finále MČR družstev obsadilo v domácím bazénu 2. místo. Ocenění za ně převzal Adam Klásek.

vyhlášení pamětní list družstvo

Pro zájemce je slavnostní vyhlášení navíc zpětně ke shlédnutí prostřednictvím odkazu http://bit.ly/sportovci_2020.

 

Přejít nahoru