Soustředění ve Volarech

Na konci srpna odjelo 14 plavců ze skupiny trenérky Jany Klusáčkové a 12 plavců ze skupiny Tomáše Neterdy na soustředění do Volar. V posledních letech před startem nové sezóny tráví naši plavci poslední prázdninový čas společně – po Jilemnici, Hodonín, loni Svit. Letos se spojily dvě skupiny – TM2 + Výběr. Tentokrát si plavci kromě plavek zabalili i kola.
První den po příjezdu, díky zácpě a havárii, stihli trénink v 25ti m bazénu jen mladší, zatímco starší vyrazili hned na kola. Po 20 minutách píchla kolo Terka. Blesková výměna a pokračovali jsme směr sv. Magdaléna – Dolní Sněžná – Na Rozvodí a zpět do penzionu Resort Kadleců. Píchnout ještě stačil i Filip. Ujeli jsme „jen“ 15 km.

Druhý den jsme začali ranním dvouhodinovým tréninkem a pak obě skupiny „osedlali“ bycikly. Tentokrát se oprava nevyhnula mladší skupině. Starší vyrazili směr Plešné jezero a okolo Schwarzenberského kanálu sjeli do Nové Pece a zpět do Volar (65 km). Druhá skupina ujela kratší okruh a všem se to moc líbilo 🙂
Třetí den bylo pondělí a i přes nepříliš radostnou předpověď jsme po tréninku vyrazili busem do vesničky Pěkná, kde jsme se nalodili do kanoí a čekalo nás 10 km po Vltavě do Nové Pece. O legraci nebylo nouze. Hned první se „otočila“ a smočila v Teplé Vltavě Kája Teplá 🙂 Pak jsme se přeci jen skoro všichni dostali v pořádku na vodu a mohli jsme vyrazit k cíli. Poslední loď však měla nečekané potíže, protože místo dvou „lodníků“ tam byli tři a to prostě nešlo. Po několikeré koupeli „černého petra“ dostala trenérka Jana a zůstala na břehu. Rákosím, rašelinou, s divočáky v zádech se dostala nakonec i ona do Nové Pece. Cestou se ve Vltavě ještě „vykoupala“ Verča Dvorská.

V úterý se počasí definitivně pokazilo a po dopoledním tréninku a obědě, kdy se rtuť teploměru nepřehoupla přes deset stupňů, jsme zamířili do tělocvičny na soutěžní odpoledne čtyř týmů. Došlo i na fotbal a basket.
Ve středu se naopak vyčasilo a tak po dopoledním tréninku a výborné polévky vyrazili busem do Nové Pece a tam sedli na kolo a vydali se na etapu kolem Lipna. Mladší ročníky se z Frýdavy přívozem přeplavili do Frymburku a zpět do Nové Pece a staečně ušlapali 60 km. Starší pak dorazili až k přehradní hrázi do Lipna a přes Frymburk dorazili do cíle s najetými 83 kilometry. Osm statečných se pak vydalo i do Volar na kole a tak se jejich kilometráž zastavila na 111 km…
Ve čtvrtek se počasí znovu zkazilo a tak podruhé přišla na řadu tělocvična, na druhou stranu jsme dvakrát zvládli trénink v bazénu a večer přišla na řadu i „stezka odvahy“.

Poslední den jsme si ještě všichni na závěr tréninku stihli zaplavat štafety, které se znovu počítali do soutěže týmů. Pak už stačilo jen všechno spočítat a vyhlásit vítěze a poražené. Po obědě jsme se rozloučili se skvělým Jirkou Kadlecem, majitelem penzionu a usedli do busu, který mistrně ovládal Vojta Duba a zamířili domů!
Protože se nám tam moc líbilo, vrátíme se na Šumavu i příští rok a zamíříme do Srní!

Přejít nahoru