Soustředění v Ústí

VT Ústí Ve čtvrtek (27.8.) odjela skupina plavců „výběr“ na soustředění do Ústí nad Orlicí. Od Ideonu odjela „devítka“ plavců – Kačka Avramová, Lukáš Balcar, Honzík Čejka, Hanka Fousková, Aneta Pučanová, Míša a Vojko Štěrbovi, Adéla Teclová a Adéla Vavřinová s trenérem Tomášem Neterdou – na kole! Část cesty nás doprovázela Pavla Avramová a její otec, kteří se odpojili v Chocni. Bez úhony jsme se sešli před hotelem Tichá Orlice, kam nám dorazily i tašky přivezené pí. Balcarovou autem. Odpolední trénink ve vodě probíhal na koupališti, kde nás zaskočila voda – 19°C. Na jednu stranu to bylo příjemné ochlazení v horkém dni, nadruhou stranu tam ne všichni vydrželi. Největším „držákem“ byl Vojko, který tam hodinu vydržel…
V pátek (28.8.) jsme začali tréninkem opět venku, teplota lehce poskočila na 20°C a už tam všichni zvládli tři kilometry za hodinku. Stínem byl odjezd Hanky Fouskové na vyšetření do nemocnice s bolavým palcem na noze. Diagnoza nebyla dobrá – po chirurgickém zákroku dva týdny bez vody a odjezd domů… My jsme vyrazili na kolách na KOZLOVSKOU etapu směr Česká Třebová. Po výšlapu serpentinami až k chatě Maxe Švabinského, kde jsme si dali česnekovou polévku (česnek teda viděla z rychlíku) jsme se vydali zpět. Při jednom z krátkých sjezdů profrčela část družstva kolem odbočky na Přívrat a sjela téměř do České Třebové a tak je čekal výšlap pověstným českotřebovským Kohoutem nahoru. Naneštěstí ne všichni – Adéla V. zabrzdila včas, ale Adéla T. nedobrzdila a byla z toho menší havarie s odřeným a naraženým levým loktem… Pak už jsme bez újmy dorazili do cíle na metě 33 km. Poslední trénink venku – lehce tři kilometry.
V sobotu (29.8.) nás čekala KRÁLOVSKÁ PASTVINSKÁ etapa, jejichž kilometráž se zastavila na 70 km. Ráno jsme ještě stihli čtyři kilometry ve vnitřním slaném bazéně. Za hodinu dvacet jsme dojeli k Pastvinské přehradě, kde jsme nechali Lukáše (jel ovšem z Ústí autem), protože plaval 10 km v rámci ČP, Míšu (ta plavala 5 km) a Vojku s Honzíkem (3 km). Zbytek družstva vyrazil na „výlet“ podél řeky Divoká Orlice k Zemské bráně a na Čihák, kde je pánem bývalý pardubický trenér Ota Bartoš. Česnečka byla nepoměrně lepší než na Kozlováku. Čas nás však tlačil a tak jsme se moc nezdrželi. Přes České Petrovice zpět na Pastviny a do Ústí. Odpolední trénink byl spíše vyplavávací, protože jsme toho měli opravdu dost. Tam však chyběli ti, co plavali na Pastvinách.
V neděli (30.8.) jsme se konečně všichni zase sešli na tréninku ve vnitří pětadvacítce. Za hodinu a půl jsme naplavali přes čtyři kilometry. Volno tentokrát na kole dostaly ty, které zvládly náročnou sedmdesátku, a tak na kole vyrazil Lukáš, Vojko, Honzík, Míša a Adéla V. (nemusela, ale chtěla) a i s trenérem odšlapali 30 km na okruhu Ústí-Písečná-Žampach-Dolní Libchavy-Ústí. Odpolední trénink jsme navýšili na 5,5 km předvším v technice.
Pondělí (31.8.) bylo pro některé posledním dnem, protože zítra chtějí jít do školy. Ranní trénink jsme odpolavali ve vnitřním bazéně a pak vyrazli na delší výlet, jehož kilometráž se zastavila na 52 km. Byla to etapa PŘES TŘI HRADY. Postupně jsme projeli okolo Potštejna, Litic a Žampachu. Na odpolední trénink, který jsme kvůli teplému počasí opět přesunuli ven (teplota vody „vylezla“ na 24°C), dorazila i bývala pardubická plavkyně Tereza Sejpková. Ve vodě jsme vyplavali tři kilometry a rozloučili se s pětící, která „jde zítra do školy“.
V úterý (1.9.) jsme začali opět vevnitř jen ve čtyřech. Dopolední vedro jsme na kole „ošetřili“ 30 km výletem na trase Ústí-Brandýs nad Orlicí-Oucmanice-Sudislav-Ústí. Byla to etapa BRAMBOROVÁ, protože na chalupě nás čekala pravá domácí. Odpoledne jsme trénovali opět venku. Zítra nás čeká poslední trénink vevnitř a pak odjezd domů. Autem…

Tréninky