Sourozenci Štěrbovi mistry

O víkendu pokračoval Český pohár v dálkovém plavání na Hlučínské přehradě u Opavy, kde se konal již 15.ročník O pohár města, v jehož rámci se uskutečnilo i Mistrovství ČR žactva. Pardubičtí dálkoví plavci si vedli výborně.

V kategorii mladšího žactva na 3 km vybojovali hned 3 medaile – 2x zlato pro Vojislava Štěrbu (10-ti letí) a Michaelu Štěrbovou (12-ti letí) a 1x bronz pro Josefa Knotka (10-ti letí). A to ještě v závodě 12ti letých, který byl nejsilněji obsazen díky několika medajlistkám z M-ČR v plavání, skončila Pavla Avramová čtvrtá. V závodě staršího žactva na 5 km vybojoval Josef Jurica (13-ti letí) stříbro, když ke zlatu mu chybělo jen 33 vteřin. Renata Nováková v kategorii 14-ti letých skončila osmá.

V rámcových závodech dominovali jistí účastníci Mistrovství Evropy juniorů (koná se v srpnu ve Španělsku) – pardubická Lenka Štěrbová, brněnský Ján Kútník a budějovickýcký Vít Ingeduld. Lenka vyhrála s převahou závody na 3, 5 a 10 km a v součtu časů obsadila celkově 5.místo v absolutním pořadí Poháru města (včetně mužů). Jasným vítězem se stal Vít Ingeduld.

Umístění dalších pardubických plavců :

1 km mladší žáci 3. Vojislav Štěrba 10. Josef Knotek

1 km mladší žačky 1. Michaela Štěrbová 4. Pavla Avramová 9. Katka Avramová

3 km starší žáci 1. Josef Jurica

3 km starší žákyně 6. Renata Nováková

10 km muži 19. Petr Matěna (1. M-E) 27. Aleš Rucký (3. M-D) 35. Jan Knotek (3. v ml.dorci)

1 km muži 15. Valentýn Avramov (1. M-C)

3 km ženy 10. Lenka Štěrbová st. (1. M-C) 11. Iveta Nováková

5 km muži 21. Petr Matěna (1. M-E) 40. Jan Knotek (4. ml.dorci)

5 km ženy 15. Lenka Štěrbová st. (2. M-C) 18. Iveta Nováková

Český pohár pokračuje v sobotu a v neděli (30.-31.7.) na Lipenské přehradě v Dolních Vltavicích.