Shrnutí nejen z Plzně

V roce 2017 absolvovali naši plavci mnoho závodů. Za pozornost stojí pár z nich. Družstvo žen postoupilo z krajského kola přes semifinále až do finále družstev, kde v Plzni bojovalo se sedmi nejlepšími družstvy ČR. Díky skvělým výkonům a obětavosti všech slavila děvčata historické bronzové medaile. Historie snad ani nepamatuje, kdy to bylo naposledy…
            Od ledna do června přišly na řadu závody Českého poháru, jedenkráte jsme zamířili i za hranice na VC Slovenska do Bratislavy. Vrcholem letní sezóny bylo pak Mistrovství ČR v Praze, které bylo spojené pro kategorii dorostu a dospělých, kde naši plavci vybojovali celkem 20 medailí – 8 zlatých, 6 stříbrných a 6 bronzových. Nejpilnějším sběratelem byl Honza Čejka se sedmi medailemi (5 zlatých a 2 stříbrné) a Adéla Vavřinová se šesti medailemi (3 zlaté a 3 stříbrné).
ZM ČR Plzeň
            Splněním limitu na Olympijské hry mládeže (EYOF), které se konaly v Maďarsku, se na tyto závody kvalifikoval Jan Čejka, který vybojoval bronzovou medaili na 100 m znak, na dvojnásobné trati byl pátý.
Na podzim jsme závodily především na závodech Českého poháru v Plzni, Jihlavě a Brně. Jeden závod a jedno soustředění jsme absolvovaly na Slovensku. Vrcholem bylo opět Zimní mistrovství ČR v Plzni, opět spojené pro kategorii dorostu a dospělých. Tentokrát jsme vybojovali 17 medailí – 9 zlatých, 5 stříbrných a 3 bronzové. Sedm mistrovských titulů a jedno stříbro vybojoval opět Jan Čejka, Adéla Vavřinová vybojovala jedno zlato, tři stříbra a dva bronzy a benjamínek na-šeho družstva Kristýna Jiránková vybojovala po jedné medaili zlaté, stříbrné a bronzové. Za zmínku stojí, že nedílnou součástí družstva, bývá na většině vrcholných závodů i naše fyzioterapeutka Rita, které patří dík za to, že plavci dostanou na bolístky to, co potřebují 🙂 .
Suma sumárum za dvě mistrovské soutěže jsme získali 37 medailí (17 zlatých – 11 stříbrných – 9 bronzových), na kterých se podílelo celkem osm plavců. A tady je jejich přehled:

(pokud nesedí počet medailí, pak jsou za letní sezónu započítány medaile za štafety, ale v celkovém součtu se za štafetu počítá vždy jen jedna)